Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem igazán beszélek jól...

Ha nem igazán beszélek jól magyarul, de angolul németül és olaszul anyanyelvi szinten, akkor lehet esélyem munkát találni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 13:41
 1/10 anonim válasza:
13%
pö-csi ha meg birsz egy ilyen mondatot fogalmazni akkor valószinűleg tudsz magyarul :D
2010. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a felesége vagyok..
2010. szept. 16. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

egyszerű, keress olyan munkahelyet, ahol nem magyarul kell beszélni.

vannak kifejezetten ilyenek.

2010. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Biztos vagyok benne,hogy tudsz magyarul,mégpedig azért mert tudsz ragozni..Aki nem tud jól magyarul az nem tud megfelelően ragozni,és ilyen jól leírni egy mondatot..

Én például nem tudok jól angolul,és ez meg is látszik amikor megpróbálok leírni pár mondatot..(nem a helyesírási hiba miatt)

Valahogy így kellett volna a kérdést feltenni,hogy elhiggyem nem tudsz magyarul.

" Nem beszél magyar,angol,német jól beszélni..Lenni így munka nekem??"

Na ebben semmi megfelelő ragozás nincs,és így már könnyebben elhihető,hogy ismer az illető pár mondatot,de nem tudja megfelelően alkalmazni...

Később talán így próbálkozzál...

De válaszolok a kérdésedre is.

Ha valaki nem tud magyarul,és Magyarországon akar állást magának ,annak kábé annyi esélye van a munkára mint annak aki csak magyarul tud,és egy szót sem angolul,de Angliában akar dolgozni..

Vannak munkahelyek ahol jó ha tud angolul vagy németül az ember,de mégiscsak a magyar nyelv számít..Jobban mondva az is kell..

2010. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem tudsz magyarul ,akkor el tudod olvasni a válaszokat??
2010. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Ti meg nem tudtok olvasni???????

Oda van írva, hogy a felesége írta a kérdést!!!!!

Az viszont más, hogy akkor nem egyes szám első személyben kellett volna írnia.

2010. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A felesége vagyok és én írtam ki a kérdést..
2010. szept. 16. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Akkor így teszem a fel a kérdést!

"A férjem nem tud magyarul,de anyanyelvi szinten beszél angolul,németül és olaszul.Van esélye így munkát találni??"

A válasz.

Magyarországon jogosan várják el,hogy akit felvesznek az tudjon magyarul.Magyarországon a magyar a beszélt nyelv,és nem az angol,német,olasz.

Ha valaki ezeken a nyelveket is tud kommunikálni az néhol előnyt jelent..De magyarul tudnia kell..

Vagy keres olyan állást ahol nem kell a magyar nyelv(bár szerintem nem nagyon van olyan) Vagy elkezdi tanulni a magyar nyelvet is hogy legyen esélye...Így nem sok van..

2010. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 JulesM111 ***** válasza:

Már elnézést kedves válaszolók, de most direkt ba..ogatjátok a kérdezőt, vagy valami kisp. komplexusotok van, mert a tescopénztárosnak magyarul kell beszélni?


Kérdező, párodnak ajánlanám munkahelyként a györi Audit, vagy a kecskeméti Mercit, ha műszakilag is megfelel. Ezeken a helyeken rengeteg német állampolgár dolgozik, akik semmit sem tudnak magyarul. Az említett melóhelyeken kívül is van arra lehetőség, hogy hasznosítsa képességeit.

2010. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hintalow ***** válasza:

Viszont az említett helyen dolgozó külföldiek nem magyarországon élő, oda felvett küldföldiek, az biztos, hanem az anyacég alkalmazottai, akik itt vannak kiküldetésben a (valószinűleg nem gyártósornál álló)munkából kifolyólag.

Az, hogy "ha melót akarsz, beszéld jól az adott ország nyelvét" itt is érvényesül, csak éppen fordítva.

2010. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!