Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha nem vagyok anyanyelvi...

Ha nem vagyok anyanyelvi beszélő, de nagyon régóta tanulok angolul és felsőfokú szinten beszélem, akkor majd ha lesz gyerekem, nvelejem kétnyelvűvé?

Figyelt kérdés
Tehát beszéljek majd hozzá angolul? Gondolok itt arra elsősorban, hogy a kiejtésem nyilván nem olyan, mint egy anyanyelvi beszélőnek.
2009. okt. 6. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szerintem megérné:)

a kicsinek könnyebb lenne később!

de azért én annak utánanéznék, hogy pontosan mit és hogyan kell csinálni, gondolok itt arra, hogy hány hónapos/éves kortól kell beszélni hozzá, és miket pl. milyen mondókákat stb.

2009. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm férje némettanár és ők úgy csinálják hogy az anyuka magyarul az apuka németül beszél hozzá. Állítólag így egy picivel később fogja használni a beszédet mivel eleinte nem nagyon tudja a két nyelvet az agya szétválasztani, de mihelyst ez megtörtéénik sokkal könnyebb lesz neki. Ráadásul így még könnyebben tud a későbbiekben egy harmadik nyelvet is elsajátítani.

Szóval csak bátorítalak, ezzel is csak jót teszel a gyerekeddel.

Tévét ne nézess vele és azért a magyart se hanyagold el. :)

2009. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!