Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell munkát vállalni...

Hogyan kell munkát vállalni külföldön?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, elegem van a 150ezres fizetésből, egy falusi gyárban vagyok betanított munkás. Több pénzt szeretnék, hogy legalább érezzem azt, hogy haladok előre, nem pedig egy helyben toporgok, szeretnék elköltözni a nagyszüleimtől, szeretnék autót venni, lakásról még nem nagyon merek álmodni de legalább egy budapesti/dunántúli albérletet szeretnék megteremteni magamnak.

Az Egyesült Királyságot céloznám meg, de más ország sem kizárt. Idegen nyelvek közül csak angolt és spanyolt beszélek, ezekről van papírom is (emelt érettségi/nyelvvizsga). Spanyolország is szóba jöhet, de ha jól informálódtam, ott elég nagy lett a munkanélküliség, így inkább helyieknek adnak munkákat, külföldieknek nem nagyon.

Németül sajnos nem sokat tudok, így Németország és Ausztria egyelőre felejtős.

A problémám, hogy nincsenek sem közeli ismerőseim, sem rokonaim külföldön, tehát ilyen segítségre nem számíthatok. Hallottam, hogy magyar munkaközvetítőn keresztül nem érdemes kimenni.

Az interneten, illetve Facebook csoportokban érdeklődtem, de ott azt írták, hogy piacképes szakma nélkül lehetetlen munkát vállalni az Egyesült Királyságban. Sajnos nekem nincsen semmiféle képzettségem, csak érettségim, nyelvvizsgáim, és egy kis munkatapasztalatom.

Hogyan érdemes nekivágjak? (még reménykedem, hogy nem lehetetlen kijutni)

Hogyan kell nekifogni az álláskeresésnek? A neten nézegettem angol/skóciai álláshirdetéseket, de nem mertem applikálni, hisz nem vagyok benne biztos, hogyan kell külföldiként, stb... szóval értitek.

Illetve az angol és skót kormány oldalait is olvasgattam, a munkavállói tartózkodási engedéllyel kapcsolatos infókat, de bonyolultnak tűnik, ha jól értelmeztem, csak akkor fogadják el a külföldi tartózkodási engedély kérelmét, ha a munka, amire applikál, nem halad meg egy bizonyos összeget, ami az éves minimálbér.... Jó lenne, ha valaki elmagyarázná, hogy is van ez a gyakorlatban. Illetve, előbb itthonról kell jelentkezni egy külföldi munkára, és utána hívnak, és kiutazni, vagy előbb kiutazni, és utána ott helyben keresni a munkákat? Vagy az utóbbi nem opció a turista vízum miatt?

Kérlek nézzétek el, ha sok hülyeséget kérdeztem, de extrém laikus vagyok a témában, de úgy gondolom a remény hal meg utoljára. Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. ápr. 26. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En Angliaban elek. Nehez most ide kijutni mert vizumot kell szerezned. Vizumot akkor kaphatsz ha beszelsz angolul,van eleg penzed a kezdeti megelhetesre,van munkahelyed (otthonrol kell keresni) ami evi legalabb 26.000 fontot fizet es meg egyeb kitetel,most ennyi jutott eszembe. Eleg nehez visa-t szerezni na es eleg draga.Mindent el tudsz olvasni a gov.uk oldalan errol.
2022. ápr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában élek.

Nekem a holland, német és svájci (esetleg osztrák) munkavállalásról vannak ismereteim.


Az UK-ról nem sokat tudok. De nem is akarok, mert azt látom itt Hollandiában, hogy onnan állandóan jönnek át ide az emberek és egyre többen hagyják el.

2022. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha van jogsid az hatalmas előny
2022. ápr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A megmentőd válasza:
12%
"Nyócáltalánost végzett senki vagyok Mucsaröcsögéről, de gazdagságra és materiális jólétre vágyom" című rovatunkat olvasták
2022. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi, olvasgatom a gov oldalakat!

Jogosítványom folyamatban van!

4-es te valami feketeöves észlény lehetsz, ott van a kérdésem leírásában, hogy bizonyos tárgyakból emelt érettségim van.

2022. ápr. 27. 16:08
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Senkit nem érdekelnek az érettségik. Kint szakmákhoz kell érteni. Nem papírok, hanem munkatapasztalat kell legyen.
2022. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A megmentőd válasza:
3%
Wow érettségi azosztigen... Mondod ezt a mai világban, ahol mesterdiplomával sem garantált a jó munkahely... Ma már egy érettségivel kitörölheted.
2022. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hagyjatok már békén, a 4-esre válaszoltam aki azt írja, hogy nyolcáltalános holott ott van a kérdésben h k.vára nem nyolcáltalánosom van. Tudom, hogy az érettségi se ér semmit, de azért több, mint egy nyolc ált. Ráadásul hol írtam azt, hogy nem szeretnék még tovább tanulni?

Nem várok több választ erre a kérdésre, a négyestől kezdve elb.sztátok az egészet.

2022. ápr. 28. 21:28
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


Ne tanulgass semmit. Dolgozni kell és munkatapasztalatot szerezni.


Ezt innen Hollandiából írom. A papírok semmit nem érnek.

2022. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt nagyon ritkán fogsz értelmes válaszokat kapni, a többség ilyen legalja proli vagy tízéves hlyegyerek
2022. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!