Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak ügyvédjelöltként az ügyvédi irodában, ahol dolgoztatok/dolgoztok?

Figyelt kérdés
Szedjük össze, milyen a munkahelyi kultúra, légkör, milyenek a principálisok, kollégák, fizetés és egyéb juttatások, munkaidő. Segítsünk egymásnak a jó helyek megtalálásában és a rosszak elkerülésében.

2022. ápr. 26. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ide szerintem névvel nem fog kiírni senki semmit. :)
2022. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként lehetne ilyesmi a markmyprof mintájára, sőt láttam már ilyen honlapot, ahol kifejezetten munkahelyekről adott véleményeket gyűjtöttek össze, de nem tudom voltak-e ott ügyvédi irodák.

Első jól mondja. Legfeljebb akkor nevezi meg valaki az ügyvédi irodát, ha már egy ideje nem ott dolgozik. Én most vagyok először ügyvédi irodában, de ez egy sajátos konstrukció, főleg tapasztalatszerzés miatt vagyok ott, és olyanok a körülmények is (laza). De hogy azért valami konkrét is legyen, pályáztam egy K-val kezdődő budai ügyvédi irodába, ott az volt az ajánlat, hogy havi nettó 280-300, munkaidő hétfő-péntek 9-18, de figyelmeztettek rá, hogy a 18-ra még lehet lapot húzni :) A tárgyalásnak azzal lett vége, hogy kértem heti egy nap home officet... :D Persze ettől még lehet jó hely.

2022. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! 😊


Igen, valószínűleg ilyen tapasztalatokat le lehet írni, akar minimálisan el is ferdítve, hogy ne legyen felismerhető az informátor. ☺️

Én most egy nagyon kis irodában vagyok, így sok releváns infót nem tudok megosztani, de váltanék nagyobbra.

9:00-17:30 a hivatalos munkaidőm, ami azonban inkább 18:00, azonban vannak hetek, amikor folyamatosan túlórában vagyok.

A fizum 260 nettó, és fél éve vagyok ügyvédjelölt. Ezen felül sajnos semmit sem kapok.

2022. ápr. 28. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán érdemes elmenni kamarai programokra (közgyűlés, továbbképzés), ott beszédesebbek lehetnek az emberek. Amúgy nettó 260 ebben a szakaszban egyáltalán nem rossz!
2022. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!