Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni nettó...

Hogyan lehet megélni nettó 250 ezerből?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan családot, ahol az apuka és anyuka is pedagógus és kb. ennyiből élnek és két gyerekük van, valahogy meg lehet élni ennyi pénzből is, de hogyan?
2022. ápr. 27. 14:56
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
85%
10-es, az oké, szabjuk az igényeket a fizetéshez, de ez csak akkor működik, ha az ember alá tesz valaki egy lakást. Ha ekkora fizuból kell házat/lakást venni, akkor már mindjárt nem olyan egyszerű.
2022. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

9!

Gratulálok az ismerősödnek, h kemény 10 évet cseszett el az életéból.

2022. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy nem veszel havonta ifónt, meg nem jársz nyaralni még görögbe se.
2022. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
500ból lazán.
2022. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyerek, akkor két ember kényelmesen meg tud élni nettó 450-500 ezerből, ha ebből 100 ezer a hitel, akkor is. 1 gyerekkel még talán. 2 vel nem hiszem.
2022. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
De nem lennék pedagógus ebben a rendszerben, ekkora összegért. Szerintem ez jelenleg öngyilkosság.
2022. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
79%
Ez a gyász ország pár év múlva full analfabétákból fog állni. Kivéve azok akiknek lesz pénzük magániskolába. A közoktatás romokban. Tesis tanít matekot, kémiát. Infós nincs, csak játszanak órán a gyerekek. Ez már eldőlt. Megállíthatatlan folyamat. Egy gyors tanári bérrendezés is csak évtizedek múlva látszana meg az oktatás minőségén.
2022. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#17-es: igen ez a cél. Minél több tudatlan, "full analfabéta" kerüljön ki az iskolákból. Így a fityesz még sok-sok évig hatalmon tud maradni.
2022. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%

Elég hülyén tetted fel a kérdést, mert olyan mintha összesen lenne 250 de azt nem hiszem.

Ha keresnek 250-et fejenként, akkor az 500e nettó. Erre jön 28e ft családi pótlék. (és még azt nem tudjuk, hogy ebben benne van e a családi adókedvezmény egyik félnek, mert az is 2 gyereknél 40e ft szóval egyik félnek többet is kell akkor keresnie)

Szóval akkor mondjuk 530-570e bevételük lehet.

Pl ha megnézem magunkat ilyen a havi költésünk:

-Lakáshitel: 85e

-Villany: 10e

-Gáz: Átlagban 20e (télen több, nyáron 0)

-Víz: 6e

-Telefonok: 12e

-Net tv: 6e

-Benzin kb: 25e

-Kaja kb: 120e

-Óvoda mindenestül: 20e

Egyéb költségek, ha kell valami gyógyszer vitamin, negyedévente szemétszállítás, évente egyszer lakás és kocsibiztosítás, kommunális és súlyadó félévente, számoljunk egy 12 havi átlagot: 15e ft


Ez nagyon max így 320e ft de már tényleg mindent beleszámoltam és nekünk van egy elég nagy hitel, ha valakinek már nincs vagy alapból nincs hitel se, akkor az eléggé lecsökkenti a havi kiadást.


Szóval simán megmaradhat nekik havi 200-250e ft zsebben, amiből lehet ruházkodni, szórakozni, félre tenni. Annyira ez nem szörnyű élet.


Mi 850e körül keresünk ketten, ha akarunk 500e el tudunk tenni havonta és mi sem vagyunk túl képzettek, nekem is amúgy közig. végzettségem van, csak inkább úgy döntöttem magán céghez megyek dolgozni mert a közalkalmazotti bérek sok helyen nem túl magasak.


Szóval ha 2 ember keres 250-et fejenként akkor abból azért ki lehet jönni.


Ha tanár meg akár tud magánórát is adni, ha nagyon kell egy kis plusz jövedelem.

2022. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
78%
Saját tapasztalat: anyaként semmire sem költök, leszámítva a fodrászt. Télen nem fűtök, csak egy helyiséget. Ma pl. 16 fok volt nálunk reggel. Nem járunk szórakozni, nyaralni, nem megyünk étterembe. Egyetlen luxusunk a HBO. Új ruhát csak ősszel veszünk, ha kezdődik a suli, azt is csak akkor, ha kinőtték, csak azért, mert megunták vagy megtetszett egy új, nem. Mindenki évente egy pár cipőt kap, arra kell vigyázni. Excelben vezetem a kiadásaimat. Elsők mindig a számlák, nehogy elússzon a lakhatás. Ezt követi az élelmiszer, benzin a 19 éves kocsimba. 12 éve csinálom ezt, fejből tudom, mikor, mire szabad költeni. Egyszer eljött egy fiatalka biztosítós gyerek, hogy rábeszéljen egy biztosításra meg befektetésre. Mondtam neki, hogy nem kell, de addig erősködött, míg leültem vele. Próbálta összeszedni, mire költök és fejből felsoroltam mindent. Számolt, számolt, s mivel 200 forint híján klappolt a bevétellel, azt mondta, inkább ő kérhetne tőlem tanácsot és nem ismert még ennyire pénzügyileg tudatos embert. :) Régen még vettünk könyveket, ma már nem. Hát kb. ilyesmi.
2022. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!