Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni nettó...

Hogyan lehet megélni nettó 250 ezerből?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan családot, ahol az apuka és anyuka is pedagógus és kb. ennyiből élnek és két gyerekük van, valahogy meg lehet élni ennyi pénzből is, de hogyan?
2022. ápr. 27. 14:56
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%
20/20 vagyok még mindig. Nekem nincs 2x 250 nettóm. Egyedül nevelem a két fiam. Soha nem követelőznek, sőt nagyon is tudják, mi az, amit megveszünk és mi az, amiről nem is álmodozunk. (Baxódjon meg a rendszer... ) Egy tanár (Aki szeret tanítani.)
2022. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
21%
Kövezzetek meg, de én nem sajnálom a keveset kereső tanárokat. A pályaválasztáskor is lehet tudni, hogy nagyjából mennyi a fizetés. (És ne jöjjön senki azzal hogy nem most kezdték, mert 20+ éves is rohadt kevés volt a tanári fizetés) Aki ennek ellenére a tanári pályát választja, csak azért mert szereti csinálni, az így járt. Én is szeretnék több hobbimmal foglalkozni főállásban, de mivel nem fizetik meg, így kénytelen vagyok piacképes munkát végezni. Nem azért mert szeretem, hanem azért mert szeretnék értelmes színvonalon élni. Ha valaki inkább nélkülöz mert a tanári pálya annyira vonzó számára, az az ő dolga. Csak aztán ne sírjon. És főleg ne vállaljon csupasz seggre gyereket, mert a saját életével azt csinál amit akar, de egy gyereket belekényszeríteni a "nyomorúságba" már más tészta. Lehet lepontozni, nem érdekel.
2022. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%

Kedves 22!

Attól még, hogy 20 éve is kevés volt a fizu, az nem azt jelenti, hogy ez így rendben van. Az EU s tagállamokban majdcsak mi költünk a legkevesebbet gdp arányosan oktatásra. Még a román tanárok is többet keresnek. De nyugi a mai fiatalok már nem mennek tanárnak, de neked drukkolok hogy a piacképes állásoddal tudd finanszírozni gyermekeid magánoktatását majd.

2022. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
62%
Ez így van, ez nem mentség. Még Romániában, igen a vad keleten is magasabbak a pedagógus bérek kb 10%-al mint itthon.Nyugathoz képest meg ég és föld. De nem csak ahhoz képest, hanem GDP arányosan is a legkevesebbet költünk oktatásra. Ami gyalázatos.
2022. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát gyerekenként 12 vagy 20 a családi, meg nincsenek nagy igényeik. Max egy autójuk van és nem palotában laknak, esetleg kapnak önkormányzati lakást kedvezményesen.


Egy katolikus pap még kevesebbet keres aztán mégis elvannak családostul.

2022. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"De nem csak ahhoz képest, hanem GDP arányosan is a legkevesebbet költünk oktatásra. Ami gyalázatos."


Nagyon nincs is mit oktatni ami növelné a GDP-t mert idejön a külföldi befektető aztán az kiképzi az embereit vagy elvárja amit elvár, te meg megszerzed, / megoldod ahogy tudod!


A tudás nagyrésze ma már ingyen van, nem sok szükség van tanárokra! Aki akar tanul tanárok nélkül is!

2022. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!