Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik állást választanátok...

Melyik állást választanátok inkább?

Figyelt kérdés

Most történt haláleset a családban. Előtte pályáztam egy állásra egy reklámugynokseghez, ahova felhívtak most, hogy felvettek..de nem számítottam arra, hogy bekovetkezik ez a tragedia. Nem vagyok jó passzban.

Jövő hétig választ kell adnom, de nem tudom, hogy jelen helyzetben váltsak e.

5 eve egy multinal vagyok sales kordinator területén, elég adminisztratív, nem annyira jó referencia. Egyetemi végzettségem van.


Pénzben az új, junior pozi, ezert 50 ezerrel kevesebbet keresnék, kb 1,5 ev kellene, hogy behozzam azt az összeget, amit most keresek. A multinal van egészségbiztosítás es cafeteria, az újnál nincs.


Összegezve, most cafeteriaval nettó 330+ prémium egészségügyi biztosítás igénybevétel.

A másiknál simán 280 ezer nettó, projekt területi tapasztalás, digitalis iránnyal.

A jelenlegi nyugis, rugalmas főnökkel. Az új pörgős, féléves kiértékeléssel csapaton belül, az ügyfelek, valamint a főnökség részéről.

Ide protekcioval tudtam interjúkra bekerülni.


Nem azért váltottam volna, mert álmaim munkája az új is, hanem, hogy az önéletrajzom színesebb legyen, és könnyebben tudjak váltani később, mert több területen voltam(bár már 30 vagyok, N)



A fentiekkel, ti hogy döntenétek? Nem nehezebb sokkal egyedül keresni állást, és mérettetni magam? Valóban hátrány, ha valaki évekig csinalja ugyanazt a pozíciót?

Nem tudom, sales kordinatorként, hol lenne esélyem elkerni ugyanazt, amit most keresek, vagy 10-20 ezerrel többet.



2022. ápr. 28. 21:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért de eddig csak negatívumokat soroltál fel az új állással kapcsolatban,mégis miért éri meg ez neked?Rosszabbul fizet,pörgősebb,nem is álmaid munkája vagy ilyesmi.

Azt meg végképp nem értem miért kéne egy önéletrajznak színesnek lennie,mivel leszel vele előrébb?

Nem inkább olyan munkahelyre kéne menned ahonann nem akarnál elmenni rövid időn belül,nem látom értelmét azért csinálni egy munkát mert majd a jövőben jobban néz ki amikor elmegyek onnan.Olyan munkahelyet keress ahonnan nem akaesz elmenni.

2022. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen én inkább arra hajtanék, hogy egy területen mélyedjek el és minél több felületes tapasztalatom legyen.,
2022. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek mindkét előttem szólóval.
2022. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A fejvadász és korábbi munkatársaim azt mondták, hogy az a jó, ha 2-3 évente vált az ember, ma már ezt díjazzák, nem azt, ha egy területen vagy minél tovább..


Ha azt nézem mihez van kedvem, akkor az irodai munkák abszolúte kilove. Azért dolgozom, mert meg kell élni valamiből, es ehhez kapcsolódik a végzettségem. Már más pályát választanék, ha most lennék 20 éves. Azt nézem, hogy mi az, ami hosszú távon is folytatható, idősebb koromban, és fizet olyan nettó 350-400 körül. Nem vagyok karrierista típus, mert szeretnék családot is nyugalomban, nekem ez fontosabb, de ezzel a bérezéssel kiegyeznék hosszútavon.

2022. ápr. 28. 23:11
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy jó 2-3 évente váltani! Egy leendő munkáltatónak azt mondhatja, hogy nem vagy stabil ember, nem számíthatnak rád hosszú távon, nem érdemes előléptetni, képezni. Maradj ahol vagy.
2022. ápr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk évente/két évente simán váltok ha nem érzem elég jónak a szakmai fejlődési lehetőségeket és soha nem éreztem semmi hátrányát. Legtöbb interjún meg se kérdezték, de ahol kérdezték ott elmondtam a valódi okát, hogy kevésnek éreztem.

De soha nem váltanék kevesebb fizetésért mint az aktuális fizetésem. Hatalmas visszalépés lenne, még ha csak 50000 forintról is lenne szó. Ráadásul a te fizetésedben az 50000 forint azért nem elhanyagolható tényező.

Nem tudsz esetleg többet összealkudozni?

2022. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Látom az egyetemen józan észt nem osztottak :')


A biztos, nyugis, környezetből (ráadásul pont most, hogy tragédia történt nálatok, lehet az új főni nem lesz ennyire megértő) egy pörgős, teljesen új környezetbe 20%-kal kevesebb fizuért, marha jó ötlet :D



Egy átlag munkaadó pont azt nézni, hogy huzamosabb időt eltöltesz egy helyen, ha beleszámítjuk a betanulást stb, nem nagy üzlet nekik olyat választani, akik évente dobbantanak.

2022. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb. mindenben csak rosszabb az új hely, szerintem őrült nagy balgaság váltani! Én sose váltanék olyan helyre, ahol kevesebbet keresek, de itt még ráadásul rengeteg más negatívum is van: több stessz, bizonytalanabb jövő. Mikor olvastam, hogy 50-nel kevesebb a pénz, már csodálkoztam, de ráadásul eleve nem magas az összeg. Mert mondjuk nettó 1 millió vagy nettó 950 nem akkora érvágás, de itt konkrétan 15%-kal keresnél kevesebbet, ami elég jelentős!

Plusz hozzájön a gyász miatti rossz közérzeted. Szerintem maradj, ahol vagy!

2022. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondták, hogy az a jó, ha 2-3 évente vált az ember"

Ez butaság! Akkor kell váltani, ha jobb helyet találsz, ami előre viszi a karriered, többet fizet, érdekesebb munka, stb. Esetleg akkor, ha már kezdesz kiégni a jelenlegi helyen.

Én az első 2 munkahelyemen 3-3 évet töltöttem, aztán egyik interjún konkrétan megkérdezték, hogy "akkor ha felveszünk 3 év után számítsunk rá, hogy elmégy?".

Legutolsó helyemen 7 évet töltöttem.

Nem lesz semmivel sem vonzóbb az önéletrajzod, ha sok korábbi munkahely van benne.

2022. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A fejvadász szereti azt, ha gyakran váltasz, mert abból él meg.

A leírásod alapján nem váltanék.

2022. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!