Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vonzó külsővel rendelkező...

A vonzó külsővel rendelkező emberek általában jobban keresnek, érvényesülnek az életben?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem azért keresnek és érvényesülnek jobban, de segít, persze, és nem csak nőknél. Összetettebb viszont, sokan azért néznek ki jól, mivel figyelnek magukra, sportolnak, odafigyelnek a megjelenésükre, és ezt könnyebben tehetik meg, ha jól keresnek alapból, ezért valahol ördögi kör is.
2022. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát, én nem így tapasztaltam. 123 kg vagyok (168cm, 32N) és most tudtam melót váltani +55%-kal többért. Ezzel ellentétben volt évfolyamtársam, modellalkat és csak titkárnői melókra veszik fel (közgazdászok vagyunk mindketten) alacsony fizukkal és ott is pár hónap után felmondanak neki.
2022. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ÁLTALÁBAN jobban keresnek. Persze ennek ellentmondó kiragadott példákat lehetne hozni mindkét oldalról, de a nagy átlagban igaz a megállapítás. Ez a baj a 2-es válasszal is, hogy ő a saját és egyetlen évfolyamtársa helyeztét írja le, míg a kérdés általánosságban szól. Ha megnézel 1 millió jó külsővel rendelekző és 1 millió ronda/dagadt embert, akkor biztosan az előbbiek állnak jobban átlagban.
2022. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
nem
2022. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Azt hinné az ember, de azért nagyban függ attól is, hogy hova születtél. Ha Magyarországot nézzük, itt kimagaslóan alacsonyak a társadalmi mobilitási mutatók (hogy egyes társadalmi rétegek között milyen könnyen lehet felfelé lépkedni). Tehát ha szegénynek születtél, jó eséllyel szegényen is halsz meg, és ezen a külső csak nagyon kivételes esetekben tud változni (pl. felfedeznek és te leszel a következő Cindy Crawford). Én sokszor látok elképesztően szép embereket (férfiakat és nőket egyaránt) olyan munkakörökben, amit úgy alapvetően "csúnyább" embereknek képzelnék el.


Tény az is, hogy egy "szép" valakinek mindig megvan az a lehetősége, hogy a testét árulja (selyemfiú, örömlány), ezt egy "csúnya" nem tudja megtenni. Tehát ilyen megközelítésben lehet kitörési pont a külső.


Ha meg nem Magyarországot nézzük, hanem világviszonylatban, akkor még kevésbé igaz az állítás szerintem.

2022. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Nemtom, en a legtobb jol kinezo not ilyen pincer, ugyintezo, tanar, apolo stb. munkakorokben latom.
2022. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Van összefüggés a kettő közt, de nem direkt módon. A jó külsővel rendelkező emberek általában szimpatikusabbak és jobban megnyerik mások figyelmét, érdeklődését, szívesebben meghallgatják őket. Erre rásegítnek a reklámok meg a kulturális termékek is, mert a filmekben is a pozitív szerepekbe mindig vonzó külsejű embereket tesznek, a negatív oldalra meg csúnyákat. A külső mindenkinél számít kisebb nagyobb mértékben, nyilván egy színésznél jobban, mint egy hegesztőnél.
2022. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha két azonos végzettségű, tudású és viselkedésű ember közül az egyik szebb/szimpatikusabb, akkor lehet...

De pusztán a szépség miatt nem alap, hogy jobban keressenek...

2022. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
vannak még ilyen összefüggések, pl a fogazat állapota, cigizek-e vagy sem, stb. (jó, írjátok le azt a 3 kivételt, aki CEO és cigizik, meg gyári munkás és hófehér a foga)
2022. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!