Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénz kell havonta egy...

Mennyi pénz kell havonta egy kényelmes élethez?

Figyelt kérdés

Ami alatt értem:

- legyen egy átlagosnál kicsit jobb autód, pl. egy C merci

- minőségi kajákat egyél, jó húsok, halak (lazac, tonhal), zöldségek stb

- legyen egy jobb helyen lévő lakásod, min 2 szoba (BP, akár albi is lehet)

- megengedhess évi 1-2x-i nyaralást, például télen trópusok(thaiföld stb), nyáron eu-ban valahol

- normálisabb ruhákban járj ( nem designer dolgokra godolok)

- egyéb szórakozás



2022. máj. 10. 16:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez a szint millió nettótól kezdődik szerintem, elsősorban az autó miatt.
2022. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Hány év után?


Pl. mi most vettünk lakást a férjemmel és előtte sokat spóroltunk.


A kocsink meg 12 éves.


Ha abból indulsz ki, hogy két hónapja váltottunk munkát és most 1.5 m a bevételünk, akkor eléggé felüllövöd a minimumot, miközben csak annyi történt, hogy előtte a felét kerestük, három éve meg még annyit sem.

2022. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
és kocsi nélkül?
2022. máj. 10. 16:42
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Egy nyaralás 30-35 ezer/fő/hónap Thaiföldre kb (max 420 ezer)


Minőségi kaja, havi 50 (mi glutén és tej mentesen eszünk 120-140 két főre, lazacot pl. heti 1-2x eszem, szóval gluténnal valszeg olcsóbb)


Lakás törlesztő nekünk 170 - ez egy 50 millás lakás volt


Normális ruhák, férfiként havi 10-15 ezer, nőként havi 20-30 ezer (de mondjuk okosan olcsóbban is kijön).


Egyéb szórakozás, mondjuk havi 20-30


Rezsi 50


Bérlet 10


Kocsi + benzin + parkoló bérlés: 30 + 20 + 15

2022. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem havi nettó 1 millió Ft is kevés ha valaki a 0 rol akar magának lakást és autót.

Ha ezek megvannak akkor már meglehet havi nettó 1 millióból élni. De addig minimum havi 3-5 millió Ft hogy meglegyen a lakás ára minimum. És hogy ennyi pénzt hol lehet keresni? Ezt nehéz megmondani de annyi biztos hogy alkalmazott itthon sehol nem keres ennyit semmilyen diplomás vagy nem diplomás munkakörökben.

2022. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havi ca. 3500 Eurobol kijön. A lakasba 60% öneröt tudtam kiköhögni, a maradek (80 ezer) hitel. Törlesztö 15 evig havi 550 Euro. Rezsi, internet 250 Euro. Kaja normalis minösegben 800 Euro, otthon fözök altalaban, de vannak jo menüettermek is. Kocsi 4 eves premiummarka, havi 700 Euro mindennel egyutt (szerviz, üzemanyag, biztositas, etc). Marad havi 1200 Euro, amiböl 500 Euro megy tartalekba felujitasra, ilyesmire ha valamikor eljön az ideje, a maradek havi 700 euro meg nyaralasra, bulizasra. Nyugdijjal nem foglalkozok, mert az allamin kivül a ceg is fizet pluszba nyugdijbiztositast mindenkinek.
2022. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem havi nettó 1 millió Ft"


Szerinted kevés.. mert nem értesz hozzá.. nem is fogsz ennyit keresni soha se.

2022. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
En most jottem haza kulfoldrol, abbol a penzbol amit ott kerestem, vettem lakast meg kocsit. Most a fizum picivel netto 1 milla felett van es feleim, ez marha keves. Iszonyat elszalltak az arak, legalabb 1.5 kellene a kulfoldi eletsziinvonalam fenntartasahoz, szerencsere ha az asszony talal melot, talan meglesz ez is.
2022. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért pontoznak le engem és azokat akik azt irják hogy nettó 1 millió felett kell keresni egy kényelmes élethez. Nézzétek számoljatok utána egy kicsit:

Egy albérlet Pesten 160-200 ezer Ft és ez csak panellakás

Egy havi élelmiszer ár minimum havi 120 ezer

Lakásra való gyujtés: Minimum havi 600 ezer Ft és ez még kevés is

Egyéb sport, szórakozás vagy valami hobbi hogy ne unja magát halálra az ember: Havi 50-100 ezer Ft

Egyéb kiadások akármi bármi illetve tisztitószerek akármi más: Havi 100 ezer kb

Autóra való gyujtés vagy nyaralásra való gyujtés vagy ha már van autó akkor annak a fenntartási költségei és minimum havi 50-100 ezer Ft

2022. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és ez csak egy személynek. Akinek vannak családja felesége meg gyerekei akkor őket is el kell tartani én ezért irtam a 3 millió forintot.

Kényelmes élethez annyi kell. A kérdező nem azt kérdezte hogy mennyiből lehet megélni, hanem azt hogy mennyiből lehet kényelmesen élni.

2022. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!