Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénz kell havonta egy...

Mennyi pénz kell havonta egy kényelmes élethez?

Figyelt kérdés

Ami alatt értem:

- legyen egy átlagosnál kicsit jobb autód, pl. egy C merci

- minőségi kajákat egyél, jó húsok, halak (lazac, tonhal), zöldségek stb

- legyen egy jobb helyen lévő lakásod, min 2 szoba (BP, akár albi is lehet)

- megengedhess évi 1-2x-i nyaralást, például télen trópusok(thaiföld stb), nyáron eu-ban valahol

- normálisabb ruhákban járj ( nem designer dolgokra godolok)

- egyéb szórakozás



2022. máj. 10. 16:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%
Kilences, a prolik pontoznak le, mert meg sose lattak ennyi penzt egyben, nem hogy havonta. Nyugi, engem is lepontoztak.
2022. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#10 Te tényleg ennyit fizetsz ezekre? Nekünk heti 30-35 ezer az étkezésünk, úgy, hogy én nem ehetek se tejet se glutént.


Egy csomag babapiskóta 1700, egy joghurt 350-400, egy liter tej 400-1000 forintba kerül.


Így jön ki kettőnkre havi 120-140 ezer forint kajára, pedig heti legalább egyszer lazacot eszünk.


A lakásra gyűjtés még emellett is a legnagyobb költséged, ami


(1) egyfelől szerintem nagyon csalóka, mert a kérdező 2 szobás lakàst írt (nem néztem a mostani lakásárakat, tavaly óbudán két szobás panel kijött 50 millából), ha 600 ezerrel számolsz, akkor 1,5 év alatt megvan az önereje.


(2) amikor a családtagokat számolod nem duplázhatod 1-1-ben a költségeket, mert egy lakást vesznek. Egy két vagy négy szobás lakás között nincs akkora különbség az árban (ráadásul két embernek két szoba még akár kényelmes is lehet).

2022. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden nap 10k huf kornyeken koltunk kajara, kert ebedre rendelni szoktunk jobb ettermekbol. A reggeli es vacsi keg minosegi cuccok a boltbol.
2022. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%
1,5-2 misi minimum. Egy nem elszállt hosszúhétvége 3-500k-nál kezdődik.
2022. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

30ezres havi étkezést nem tudom én se elhinni. Bemegyek a boltba 2-3 napi kajára otthagyok 10est.. és nem lazacot veszek belőle :D


főleg a mostani árakkal, minőségi étrend egy férfinak szerintem alsóhangon 80k/hó

2022. máj. 11. 06:26
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért nagyon erősen életszínvonal, igény, beállítottság kérdése is. Nyilván "pénzelfolyós" szemlélettel a havi nettó 1 millió kevés. Tudatosan viszont nagyon is kényelmesen meg lehet belőle élni. Neked pl. mi a szórakozás? Nem biztos, hogy ugyanaz, mint nekem. Neked pl. igényed van egy C Mercire, nekem nincs. És még sorolhatnám.

Havi nettó 1,1 millióból élünk, az éves prémiumot nem osztottam le rá, az még olyan 2,5 milliót kitesz kettőnknél összességében. Saját lakásban élünk, ami nincs kimondottan jó helyen, de jó ár-érték aránnyal vásároltuk és nagyon szeretünk itt élni. A lakáshitelünk törlesztője 32 ezer forint havonta. Csak azért nem fizettük még ki, mert jövőre felbontjuk a két lakástakarékunkat és azt szánjuk végtörlesztésre. Egy 10 éves teljesen átlagos autónk van, illetve a férjem céges autóval jár, ami új, 0 km-rel hozta el, bár nem magas kategóriás luximuxi járgány. Az autónk megbízható, nem túl szervizigényes, amennyit használom, arra pont tökéletes. Megtehetnénk, hogy vegyünk egy újat, akár jobb kategóriást is, de nincs rá igényünk, én feleslegesnek tartom. Ár-érték arányban tudja azt, amire nekem kell.

A boltban megnézzük mire költünk, de azért nem garasoskodunk minden medve sajton... Ha lazacot ennénk, azt teszünk a kosárba, de nincs igényünk mindennap lazacra. Ha beülnénk egy étterembe, akkor beülünk, ha nyalnék 500 forintért egy gombóc fagyit, akkor nyalok, de ezekre sincs igényünk mindennap. Mivel egyre többet vagyok itthon (babát várok), átálltunk heti 2-3 főzésre nagyobb mennyiségben, a kajarendelés/"kiugrom valahova ebédelni akár 3 ezerért", megszűnt. Gazdaságosabban jövünk ki, mert minőségi kajákkal is olcsóbb, mint az, hogy nem figyeltünk, csak ettük, amit megkívántunk. Átlag 500-600 ezerből kijön ez az életszínvonal úgy, hogy ebből fizetjük a lakáshitelünket, a babavárónkat (még nem költöttük el), rezsit, kaját, szórakozást, autós költségeket, illetve két lakástakarékra és egészségpénztárra 100 e ft-ot fixen.

Marad havi további 500-600 ezer forint, ami automatikusan megtakarításba megy, ahogy az éves prémiumaink is. A megtakarításaink sorsáról pedig döntünk, amikor dönteni szükséges. Alapvetően családi ház a cél, de nem vonunk meg magunktól évente egy-két wellness hétvégét, vidéki barangolást, vagy jobb színvonalú (általában két hetes) nyaralást sem. Éppen amihez kedvünk van. Mondjuk nem is ragaszkodunk luxus nyaraláshoz 5 csillagos szállóval, all inclusive ellátással, így megint csak azt mondom, hogy ízlések és pofonok.

Szerintem abszolút kényelmesen élünk és ez még CSED mellett is így lesz. A GYED már szívósabb kérdés, akkor már biztosan tudatosabbak leszünk, mert bőven nem fogják elérni a bevételeink a milliót, de erre az időszakra meg igyekeztünk tudatosan készülni, vagyis éhen halni biztosan nem fogunk és remélhetőleg a megtakarításaink is csak olyan mértékben sínylik meg, hogy nem gyarapodnak olyan ütemben, mint eddig. Fogyni nem fognak. :)

2022. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Gondolom ti nem testépítő diétán éltek akkor :D
2022. máj. 11. 12:58
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne utánaszámolnod, hogy a te testépítő/minőségi diétád rendszerezett idő szerinti táplálkozással mennyibe kerül hallal, pulykával, csirkemellel, zöldséggel, rizzsel, zabbal, túróval, egyebekkel, mint egy átlag magyar ember zabálása pörkölttel (mondjuk marhalábszár) némi krumplival, ubi salival, meg esetleg egy kis galuskával, utána némi sütikével, üccsivel, meg délutáni és esti nasival... És hol van még a vacsora? :D És akkor még nem lazacot hasonlítottam steakhez. Szerintem lassan meglepődnél.
2022. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi diétás/egészséges étrendet tartunk, fejenként egy 100as simán elmegy kajára havonta.
2022. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

kötve hiszem, hogy az átlag magyar marhalábszár pörkölten él, főleg most, hogy 1 kg jóval 3ezer fölött van.


Süti, üccsi tényleg elviszi a pénzt, nem is költök ilyenekre.


fél kg pulykamell 900 ft

jázmin rizs 250g 300 ft

zöldség mexikói 1kg 600 ft, legyen napi 200g

reggel zabpehely napi 80 ft

túró/cottage cheese napi 300 ft

tojás 3 db - 200 ft

rozs kenyér napi 150 ft

kávé napi 2 csésze, tej, tejszínhab egyéb fűszerek, ásványvíz napi durván 3-400


durván 2500 ft minimum/ nap.


És ez semmi luxus szerintem, tudatosabb, minőségibb táplálkozás. Max a hús mennyiségét lehet csökkenteni azért, 300-400grammra, ha az elég, de úgy se esel 2000ft/ nap alá.

2022. máj. 11. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!