Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok szídják az Amway-t akik...

Azok szídják az Amway-t akik elbuktak vele?

Figyelt kérdés

Miért ennyire rossz a megítélése? Akik be futottak ajánlják, akik csalódtak azok meg utálják. Érdekes, nem?

Ti inkább nyitnátok egy bármilyen más vállalkozást vagy inkább MLM-eznétek?



2022. máj. 12. 23:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Az MLM-nek pont az a baja, hogy ahhoz hogy az a kevés ember a piramis tetején "befusson", sok-sok embert kell beszervezni, aki lejjebb van annak egyre nehezebb dolga van, ez ilyen.
2022. máj. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Minden pilótajátéknak az a lényege, hogy az elején kell beszállni. Amikor az amway indult Mo-n akkor talán ovis lehettem. Utána amik most hirtelen beugranak: az il ferro korszakban még iskolás voltam. A chf buliból kimaradtam, mert nem is akartam még lakást venni, elvoltam muteréknál családi házban. Bróker Marcsi, Baumag, Qestor valahogy kimaradt, nem is tudtam róla. Amire lecsaptam, mint gyöngytyúk a takonyra: csok, majd babahitel. Mindkettőre az első 10 százalékban, de lehet, hogy még feljebb szálltunk be. Eddig sikerült realizálni airbnb-ből közel 20 M Ft tiszta nyereséget, a lakás értéknövekedése pedig szintén legalább 20 M Ft. Röhögve visszafizetjük a büntetőkamatot, mert a piramis tetején csücsülünk, plusz mázli, hogy egy elvetélt terhesség miatt a babahitel szünetel és kamatmentes! Ugyanígy az amwaybe is van aki időben beszállt, pl ismerős házaspá, 150 milliós házikójuk van, minden héten náluk vannak a helyi szeánszok, luxusautó, világkörüli utak etb. Aki pedig elkésett, az bizony csak annyit tud csinálni, hogy a fölötte lévőket tömi pénzzel, legyen az akár Bróker Marcsi, akár csokos-babás buli (építőipari vállalkozók 3x-os áron).
2022. máj. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem mintha az mlm nem vállalkozás lenne... Ezt max azok hiszik el, akik kényszerből akarnak vállalkozni, mindenféle alap kompetencia nélkül.


Ez is a sajátos hozadéka ennek, amikor ilyen marhaságokkal kábítják az embert.


Ha megnézed ugyanazok az adózási szabályok vonatkoznak erre is, max annyi hogy kezdetben nem pénzért csinálod,hanem a többszintű jutalékkal növelt árból kapsz némi kedvezményt a termékekre, amit máshol lehet olcsóbban ( így több pénzed is marad ) megveszel helyettesítő termékkel. Akkor meg nyilván nincs is értelme vállalkozásról meg jövedelemről beszélni.


Emellett csak egy érdekesség, még vállalkozás indításhoz kaphatsz pár millió támogatást is, addig ezek a fajta tevékenységek ki vannak zárva a tevékenységi körök közül. Kb ennyire veszik komolyan magasabb szinteken is.

2022. máj. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

2-es , azért nem vagy annyira a maxon :-) Szerencsére az ingatlanokba tudatosan én a sok mézesmadzag , - ahogy az várható és most már látható is- , árfelverő támogatás előtt, meg az eu csatlakozás előtt szálltam be. 2004 és 2014-ben mai szinten egy ingatlan árából van 3 és termel folyamatosan. Inkább nem mondom meg, hol van ez a piramisodhoz képest.


Idén lehet exittel kiszállok és még kihasználom a falusi Csokot, meg felújításit is egy újabb ingatlannal ettől függetlenül. :-)

2022. máj. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem konkrétan az Amway-t szidom, hanem az egész MLM üzletágat.

Mert egy gátlástalan undorító csaló bagázs.

Egyszer kétszer életemben próbáltak már MLM cégekbe bepalizini, de kb odáig sosem mentem el hogy "dolgozzak" is benne, mert realizáltam hogy ez a pióca ügynökösködés nekem nem fekszik és megtestesít mindent amitől én undorodom. Szóval nem igazán volt honnan elbuknom enne.


Egyébként cikkek, tartalmak tömegei születtek arról hogy miért problémás az MLM, ha nagyon érdekel utána olvashatsz.

2022. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy nem annyira régen a manapság legtöbb fiatalt elérő közösségi oldal a TikTok kategórikusan kitiltotta az oldaláról az MLM és pozni séma(piramisjáték) üzletek promotálását az oldalukon. Igen ezek így egy lapon egymás mellett említve, talán ez sem véletlen. Persze ez a hiéna ügynököket nem fogja vissza hogy ugyan úgy, reklámozzanak ott, max nem mondják ki hogy amúgy ez MLM. De biztos hogy a csiliomos ázsiai cég vezetői, akik a TikTok-ot birtokolják, csak azért döntöttek így, mert "csalódtak az MLM-ben", és biztos nem azért mert ők is úgy vélik hogy az egész egy szürkezónás szélhámosság.
2022. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Mert egy piramis játék?


Nem a termék eladása a cél, hanem minél több ember beszervezése alád. Hiszen a "vállalkozó szellemú jelentkezők" a vásárlók, akik fizetnek belépő díjjat, kurusokat és meg egy pici termék csomagot is vesznek.


Tehát ha neked jól is megy, csak más emeberek hátán tudod azt megtenni. Nem véletlenül bukik el a kb 95%a az ilyen jelentkezőnek.


Ezeknél a cégeknél a termék másodlagos, hiszen nem azt árulják.

2022. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2022. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem buktam vele de mégis szidom.

Kellett már telefonszámot cserélnem mert a pióca ügynökök megszerezték a telefonszámomat és sorban hívogattak, hogy bepalizzanak.

2022. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

@kérdező

Nem csak az Amway-t, hanem az MLM-et szidják általában.

Akik a termékekben csalódnak, azokat még meg is lehet érteni, habár legtöbb MLM-ben van visszavásárlási garancia. Egyszer kipróbálják és ha nem tetszik, akkor visszaküldik és többet nem vásárolnak onnan.


Azokat viszont nem értem, akik az üzleti részében csalódtak. Már csatlakozás előtt abszolút mindennek utána lehet járni. Még mielőtt bármit is befizetnél, vagy aláírnál. Általában minden adat publikus, kint van a weboldalon: Kompenzációs terv, bónuszok, minden olyan adat, ami ahhoz szükséges, hogy előre ki tudd számolni, hogy neked megéri-e belevágni egy ilyen bizniszbe.

Aki komolyan gondolja, az végez számításokat, megnézi, hogy az adott jutalékhoz mekkora forgalmat kell generáljon. Ha ezt tudja teljesíteni, akkor a cég utalni fog neki. Ha nem tudja, akkor nem utal.

Felesleges ebbe belekeverni mindenféle szubjektív tényezőt, pl. hogy mivel hülyít a szponzor, vagy hogyan tapsolnak a színpadon. Ez üzlet.


"Ti inkább nyitnátok egy bármilyen más vállalkozást vagy inkább MLM-eznétek?"


Az MLM csak egy lehetőség a sok közül. Ha én annak idején tudtam volna indítani egy másik vállalkozást, akkor nyilván azt választottam volna.

Az MLM-ben sokkal kisebb a kockázat.

Ahogy itt régebben írta valaki: Sokkal nagyobb kockázat, ha indítasz egy vállalkozást 100 millió forintból és 50% az esélye, hogy bejön VAGY nekiállsz MLM-ezni 15 ezer forintból és 0.1% az esélye, hogy bejön. Vagy valami ilyesmi.

2022. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!