Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy recruiter keres meg...

Ha egy recruiter keres meg egy állással amire kicsit túlképzett vagyok azzal nem járok jól, ugye?

Figyelt kérdés

Linkedin-en írt. Kért egy friss önéletrajzot de amikor telón egyeztettünk akkor nem látta át a részleteket, pl mondta hogy jó, hogy van bachelor-diplomám, mert az álláshoz kell. De van MSc-m is azóta a szakterületen.


5 év munkatapasztalatom van, amiből 3 konkrétan ugyanaz a munkakör mint amire keres. Erre mondja, hogy 3 év tapasztalattal medior fizetéssel tud beajánlani.

A másik két év egyáltalán nem számít neki és a diplomákat sem értékelik szerinte manapság a munkaadók.


Több hard skill-em (üzleti informatika, programozási nyelvek) nem érdeklik.


A fizetés is épphogy jobb mint a mostani.


Érdemes egyáltalán így folytatni?



2022. máj. 14. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

"A fizetés is épphogy jobb mint a mostani."

Legalább 20-30% amiért én váltanék, ha a munkakörülmények megegyezőek.

2022. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
A LinkedIn-es megkeresések sokszor nem passzolnak. UX Director vagyok és kaptam megkeresést Senior Designer pozícióra, amit 5 éve csináltam utoljára...
2022. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
#2 ezek az elnevezesek teljesen cegfuggoek. Lehetsz pl. UX Director valami noname falusi kkv-nal meg a Google-nel is es eg es fold lesz a munkakor es a kompenzacio is.
2022. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem alapvetően három esetben éri meg váltani (illetőleg akkor, ha ezekből több is fennáll nyilván).

- Jobb fizetés. 5%-ért nem biztos hogy érdemes kínlódni.

- Jobb fejlődési lehetőség. Ha te mondjuk szoftverfejlesztőként képzeled el az életedet és abban látsz több potenciált, akkor nem feltétlenül érdemes váltani mondjuk egy supportos pozira, akkor sem ha most valamennyivel többet fizet.

- Jobb munkakörülmények. (Kevesebb bejárás, kevesebb munkaóra, nyugodtan munkakör, stb.)


Ha te úgy érzed, hogy ezekből egyik sincs meg úgy, hogy közben minden más változatlan körülmény legalább a jelnelgi szinten marad (értsd: nincs több stressz, munkaóra, stb.), akkor nem éri meg váltani.


A diploma az szerintem is tök mindegy az állások nagy részénél.

2022. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

#3 Azért vágod, hogy ez két különböző munkakör? A recruiterek tesznek magasról a tényleges tapasztalatra. Látnak egy-két kulcsszót aztán jön is a tömeglevél. Nagyon kevesen veszik a fáradtságot arra, hogy tényleg megnézzék, mit csinál az ember.


A falusi UX Director meg nem lesz jó Senior Designer a Google-nél, mert a kettő nagyon messze áll egymástól. A recruitert max itt az érdekelte, hogy a UX szó a pozícióm nevében van, aztán ennyi.

2022. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
#5 tokmindegy, hogy ket kulonbozo munkakor, ha van mindkettoben tapasztalatod. A recruiter nem tudja, hogy te mar csak es kizarolag UX Director munkakorben vagy hajlando dolgozni akkor is, ha mondjuk a Senior Designer egy top cegnel 2x annyit fizetne, mint amit most UX Directorkent keresel.
2022. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

A recruiterek nagy része teljesen sült hal. Addig terjed az értelmi képességük, hogy kapnak egy pozíciónevet, és rákeresnek LinkedINen, hogy ki dolgozik ilyen poziban és ráírnak, hogy akar-e váltani. Ha a fizetéseddel elégedett vagy, minek akarnád ugyanazt csinálni, csak egy másik cégnél? Ha nem vagy elégedett a fizuval, akkor meg te fogsz aktívan keresni. Semmi értelme.


A kérdésre válaszolva, én lepattintanám a recruitert. Még azt az időt se éri meg ez a sztori, hogy elmenj egy interjúra.

2022. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

"Ha a fizetéseddel elégedett vagy, minek akarnád ugyanazt csinálni, csak egy másik cégnél?"


Az, hogy elégedett vagyok a fizetésemmel nem jelenti azt, hogy nem váltanék jóval magasabb fizetésért. Ráadádul van millió tényező a fizetésen kívül, ami releváns lehet még, pl. munka mennyisége, minősége, rugalmasság, fejlődési lehetőség, CV érték, fizetett szabadság mennyisége stb.

2022. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#6 Nem tudom, honnan szeded ezt a sok sületlenséget. Azért, mert duplát fizetnének még nem fognak engem felvenni, mert nincs az utolsó 5 évben releváns tapasztalatom, amíg sok megfelelő jelentkezőnek meg van. Egymás idejét vesztegetnénk.


Ahogy 7 is mondja: a recruiterek a sötétben lövöldöznek, aztán csak eltalálnak valakit. Nem érdemes még válaszolni sem ilyen megkeresésekre, mert akkor továbbra is ezt a módszert fogják követni ahelyett, hogy tényleg elolvasnák a LinkedIn profilokat.

2022. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

9-es simán felvehetnek, a nagy cégek eleve hajlamosak inkább potenciált nézni, mint pillanatnyi tudást, mert megengedhetik maguknak, hogy a jelölt később legyen produktív.

Én is 4 év projektmenedzserkedés után mentem vissza fejlesztőnek.

2022. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!