Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért aggódok a jövőm miatt?

Miért aggódok a jövőm miatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rossz tanuló, csak autóiparban tanulok és nincs semmi ismerettségem. Többieknek mind vagy apja, vagy haver, vagy ismerős tud majd biztosítani a jövőben állást, de nekem semmi jövőképem nincs. Talán az egy pozitívum, hogy a szüleim tehetősek, de ezzel semmire nem megyek. A barátnőmet is ismerőse nem sokára kiviszi külföldre nekem meg esélyem sincs. Nincs semmi életkedvem se. :( Mi lesz belőlem?
2010. szept. 17. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó okod van rá sajnos. Végiggürcölsz egy egyetemet, aztán hozzád vágnak 110-120ezret per hó, feltéve ha nem leszel évekig munkanélküli, mint például én.
2010. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mi a megoldás? Külföld?
2010. szept. 17. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha szüleid annyira tehetősek, hogy tudnak párszázezret kölcsönözni, akkor külföld. Ha nem, akkor sajnos nem tudom.
2010. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De külföldön egyedül esélyem nem lenne. :(
2010. szept. 17. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
már miért ne lenne esélyed egyedül külföldön? Ha igazán jó vagy a szakmádban (mi is lesz az?) akkor határ a csillagos ég, ugyanis mindenhol a szakmunkához értő emberekből van hiány! Ausztriába pl. támogatják a külföldről betelepülő jó szakmunkásokat ÁLLAMILAG! Nem kell picsogni, meg nyavalyogni, utána kell járni a dolgoknak! Csak ügyesen. Milyen nyelvet beszélsz? (magyaron kívül:P)
2010. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
csak még annyit, hogy sajnos vagy nem, de a diplomásokból túltelítődött a munkapiac, miközben pékek, építőipari szakmunkások, szolgáltatási szektorban dolgozók hiányoznak a munkaerő piacról!
2010. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem tervezem hogy tovább tanulok megcsinálom a szakmát és utánna mennék dolgozni. Csak hova?
2010. szept. 17. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi ez a pesszimizmus? Jól értem szakmát tanulsz, akkor valahol oktatják a gyakorlati részt is, ha szereted amit tanulsz szabadidődben már rég valahol egy szerelőműhelyben kellene tanulni a szakma minden fortélyát. Az Én fiam autószerelőnek tanult, de nem múlt el hét vége, hogy valahol nem bütyköltek volna valami autót. Közben úgy alakult ezt otthagyta és kitanult két szakmát amivel jó lehetne keresni, de nem tudott elhelyezkedni, viszont autószerelő műhelyben el tudott helyezkedni, imádja az autókat, ralira is járnak mint szerelőbrigád. Ne várd a sült galambot, mert az nem repül s a szádba. A jövődet Te alakítod.
2010. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De épp ez az. Én még soha nem szereltem autót. Még nincsenek szakmai óráink. Ismerősöm meg nincs aki a szakmában van.
2010. szept. 19. 16:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Értem, akkor barátkozz és járj össze az osztálytársaiddal, biztos vannak köztük olyanok akik valahová járnak, vagy megvettek egy régit és azt bütykölik. Amikor már lesznek gyakorlati órák az iskola is kihelyez valahová, sőt a majd a nyári szünet egy része is a szakma gyakorlása lesz. Nem szabad előre túl borúsnak látni a helyzetet. Neked most az a dolgod, hogy minél többet tanulj, de feltennék egy kérdést a szüleiddel nem beszélgetsz ilyenekről? - mert az én gyerekeim bátran fordulhatnak hozzám mindenféle kérdéssel.
2010. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!