Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek bevállaljam a...

Szerintetek bevállaljam a GyMS megyei CNC (maró) állást, 3 műszakban, szállással?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra ahol tettek ajánlatot. Bruttó 2800-at adnak kezdésnek, a próbaidő 1 hónap, 1 hónap után lehetséges az emelés, de az (állítólag) biztos, hogy cafetériát meg jelenléti bónuszt kapok a próbaidő után. Egy hónapra így én nettó 350-et számoltam (nincs semmilyen adókedvezményem), egy hónap után meg plusz a cafetéria, meg talán emelnek. Csak gépet kezelni kell kezdésnek, tehát nem elvárás a beállítás, csak mérések, korrekciózások. De be lehet tanulni beállítani is "nagy előny" mondták a telefonban. Fanuc vezérlések vannak, ahhoz nem értek, de állítólag betanítanak. Programírás nem kell, mert bérmunkát csinálnak, szériagyártás van mindig. Szerintem ez így nem hangzik rosszul, csak nem tudom, hogy a bruttó 2800 az kevés-e vagy korrekt. A szállásért jelképes 5000-et kérnek nyáron, télen 10000-et havonta. Ha GyMS megyébe szeretnék költözni, ettől jobb ajánlatot nem hiszem, hogy kapok. 1 év után van 13. havi fizetés, ha így év közben kezdek, akkor részarányosan kapok. 1 év után nyári vakációpénzt is adnak, illetve még egy sor plusz juttatást mondott amit xy idő után lehet kapni. Béreket március-áprilisban emelnek évente. Állítólag van túlóra lehetőség, szombatonként lehet menni illetve ha több gépet tudok kezelni akkor akár hétközben is lehet menni. Marón kívül vannak még esztergák is, ha betanulok több maróra, esztergára is és ezeket önállóan tudom csinálni, állítólag azt is "jutalmazzák".

Ami kicsit nem tetszik, hogy esetenként 2 gépet kell kezelni. Megnéztem a honlapot hogy miket csinálnak, ránézésre bonyolult alkatréseket csinálnak, hát nem 5 perc a ciklusidő, az biztos, úgy még lehet nem vészes a 2 gép. Én Eddig sosem kezeltem 2 gépet, 3-5 perces ciklusidőkkel dolgoztam mindig illetve sose dolgoztam még 3 műszakban. A hely amúgy jó helyen van, Sopron és Győr között majdnem félúton.



2022. máj. 20. 10:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ha GyMS megyébe költözöm saját albérletbe, állítólag arra is adnak albérleti támogatást. (Bár nem tudom hogy, mert a törvény szerint akkor adhatnak, ha 60 km-el messzebb lakom, vagy tömegközlekedéssel egy nap az oda-vissza út 3 óra legalább)
2022. máj. 20. 10:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
51%

Veszkény? Vagy Kapuvár? Esetleg Csorna?

Valószínű egyébként hogy gépkezelőként azért tudnak ennyit fizetni, mert minimálbérre jelent be, és készpénzbe pótolja ki a maradék megegyezett bért.

Én Győr-Moson -Sopron megyében élek.Alapból bátran ajánlanám a megyét, mert rengeteg forgácsoló cég van.Kisebb nagyobb.Úgyhogy ha esetleg nem jönne össze, vagy nem tetszene akkor van alternatíva.Nem kell azonnal hazamenni.

Most kicsit problémás a háború miatt, valamint az autóipari válság miatt...kicsit megtorpant a szakma.Kevesebb embert keresnek.De szerintem még ebben az állapotában is keresett szakmának számít.

2022. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha borítékozás menne akkor nem bruttó órabért mond hanem nettót.

Igen, a 3 közül valamelyik :)

2022. máj. 20. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
vállald el ha nincs más.dolgozni kell a szolgálati idő miatt ha nyugdijba mész.
2022. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!