Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes programozni tanulni,...

Érdemes programozni tanulni, ha a fő indok rá a pénzkereset és a home office?

Figyelt kérdés

Frontend-et tanulok, ez úgy ahogy leköt, a backend nem. Kurzusokat tolok online, majd szeretnék elmenni egy bootcampre. Diploma nem érdekel, így ha lehet diploma vs nem diploma ügybe ne is menjünk most bele.


Bár, egyáltalán nincs meg az a nagy érdeklődés, de ez az egyik legjobb mód a home officehoz, ami jól is fizet.


Meddig lehet így jutni vagy burn out lesz belőle?


Üdv.


2022. máj. 22. 09:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt a szakmát nem látom át még, mi kell hozzá s mi nem.


Rajztudás mennyire elvárt? Egyáltalán mennyire keresett szakma?


Mondjuk így beletekintettem videókba, kb. már most 100x érdekesebbnek látom, mint a programozást.


Illustrator-ral és PS-el foglalkoztam, de gyorsan letettem róla, mivel több helyről hallottam, hogy a profiknak is könnyen felkopott az álluk, és más felé mentek.


De sok mindent kell mérlegelnem.


Egyébként 29 éves vagyok, azzal is számolnom kell, mire kitanulom, nem-e leszek túl idős egy adott szakmához - programozók rettentően keresettek, igaz ki is kell tűnni közöttük, mert akad pár darab.


Köszi a segítséget!

2022. máj. 22. 16:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Rajz tudás egyáltalán nem számít. Illusztrátor meg PS csak ritkán kell általában a textúrázási feladatokat valamelyik substance programban el lehet intézni. Nagyon keresett de baromira telített is. Én 2017-ben 26 évesen kezdtem vele pénzt keresni, addig hobbiból csináltam. Kezdjük ott hogy nagyon széles a szakma van aki játékokhoz készít modelleket, van aki filmekhez, van aki pedig 3d nyomtatható anime figurákat modellezik/sculptol. Mindegyik területre specializálódoni kell, nem megy az hogy filmekhez csináltál modelleket aztán hirtelen úgy döntesz hogy játékokra állsz át, mert mások az elvárások ilyen modelleknél. Én utóbbival foglalkozom leginkább így erről a területről van tapasztalatom. Az hogy mennyi idő amíg pénzt tudsz vele keresni azt nem lehet megmondani. Mint fent írtam ha tehetséges vagy akkor substance designerrel akár egy hónap alatt el lehet jutni addig, hogy bevételt generálj. Ha viszont modellezésből akarsz élni akkor az lehet egy év is mire minőségben eléred azt a szintet ahol már van bevétel. Nagyon sok olyat látni 3d marketplace fórumokon hogy valaki orrba szalyba hirdeti az értéktelen modelljeit olcsón, de senkinek sem kell. Ez így nem működik nagyon sok modell van a piacon ha a modelled nem üti meg a szintet akkor felesleges publikálni a munkád. Tehát az egyik legfontosabb ebben a szakmában az önkritika, nem azt kell nézni hogy mennyi munkád van abban a modellben hanem hogy milyen a minősége. Összességében elhivatottság kell hozzá, meg szeretni kell.
2022. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Figmát nézzél inkább, ha designolni akarsz, nem Photoshopot meg ilyesmit.
2022. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

Dolgozhatsz sima frontendesként, de azért kevesebb lehetőség van, minha fullstack lennél. Azon kívül egy frontendesnek is legaláb felületesen ismenie kell a backend technológiákat, ha máshoz nem, ahhoz, hogy az API-val megfelelő kommunikációt alakíts ki.


A diploma valóban nem feltétel, viszont sokkal nehezebb elindulni, ha nincs, mert akkor a diploma helyett valós tapasztalatra van szükséged, tehát referenciaprojektekre (akár olyanokra is, amit csak magadnak, kedvtelésből fejlesztettél).

A JS után mélyedj el Angular vagy React területen, esetleg mindkettőn. Arra számíts, hogy egyből nem fogsz homeoffice melót kapni valószínűleg.

2022. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen
2022. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%
Na a sok photoshophuszár leszavazott, akik fotószerkesztővel designolnak weboldalt :D
2022. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!