Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikeresnek mondható valakinek...

Sikeresnek mondható valakinek a karrierje, ha nyugdíjas koráig mindvégig ugyanazon a helyen dolgozott?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szempont szerint?

Kinek mit jelent a sikeres karrier?

2022. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy sikeresnek számít-e, de mindenképp tiszteletre méltó. Épp ma került a kezembe egy olyan önéletrajz ahol ilyenek voltak:

2016.oktober-2017.február

2017.-március-2017.június

2017.június-2018.december ....

Igencsak elgondolkodtam azon, hogy vajon kivel volt a probléma? Ezzel a sok munkahellyel vagy az egyénnel? Szerintem ez egy nagyon szép dolog és szeretnék én is ilyen elhivatott lenni a szakmámmal kapcsolatban. A sikeresség pedig mindenkinek mást jelent.

2022. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sikeres karriert futott-e be...
2022. máj. 24. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ ha takarítóként kezdett majd vezérigazgatóként ment nyugdíjjba akkor igen.
2022. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanabban a munkakörben is dolgozott végig, akkor nem. Manapság fejlődni, előre lépni (különösen fizetésben) leginkább munkahelyváltással lehet.
2022. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt tegyük hozzá vannak olyan munkakörök, ahol a munkakör nem változik, de mégis lehet benne fejlődni. Például mozdonyvezető. Aláteszik a modernebb vasakat, több típusra szerez engedélyt és hasonlók. Szakmai fejlődés van, de a munkakörében mégsem változik semmi.
2022. máj. 24. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezert lenne erdemes valaszolnod az elso valaszolo kerdeseire.
2022. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Válaszoltam már rá, de akkor kifejtem jobban.


"Melyik szempont szerint?"


Én szakmai nézőpontból kérdezem. (Nem tudom, hogy milyen szempontokra gondolsz, egyáltalán milyenek vannak.) Tehát sikeres karriert futott-e be valaki szakmailag, ha - maradjunk a vasutas példánál - a MÁV-nál kezdett és nyugdíjba is onnan ment 40-50 év után.


"Kinek mit jelent a sikeres karrier?"


Hát, pont ez lenne az indoklás. Leírod, hogy szerinted sikeres-e és hogy miért gondolod így. Erre mit kéne válaszolnom?

2022. máj. 24. 16:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok kollégám van, akik 40 éve dolgoznak ugyanannál a cégnél különböző munkakörökben, ez tiszteletre méltó. Ha valaki 40 évig ugyanabban az iskolában tanít, az is. De vannak olyan munkahelyek vagy munkakörök, ahol 40 évet eltölteni nem érdem, hanem csapás.
2022. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki területen dolgozom és én azt látom, hogy 2 évente a karrier elején érdemes váltani, mert így ki lehet maxolni a fizetést ès több fele témaba is rálátást szerezni. Egyebkent meg lehet nézni az IT szektort, ami a legjobban fizet. Sok programozó van hogy 2 évet sem vár a váltással. Na vajon miért :D
2022. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!