Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adótanácsadás nem könyvelőként...

Adótanácsadás nem könyvelőként a KKV szektorban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Karriermódosítás előtt állok.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy szerintetek van-e piaci igény olyan adótanácsadókra, szakértőkre, akik “csak” az adókhoz, az adózáshoz értenek, mellette nem könyvelnek, nem ügyvédkednek, stb.

Gazdasági diplomám és mérlegképesem van, a számviteli alapok megvannak, de maga a könyvelés sose érdekelt, az adózás viszont egyetem óta, így nyilván azzal szeretnék inkább foglalkozni.

Elsősorban a KKV szektor, vagy egy saját vállalkozás érdekelne, nem valamilyen gigászi tanácsadó cég.



2022. máj. 26. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben jó vagy belőle, akkor igen. Itt nálunk vidéken is vannak adótanácsadó irodák, akik nem könyvelnek. Habár a kkv-k helyett lehet eggyel nagyobb szintről több ügyfeled lehetne.
2022. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A KKV szektort nem az ügyfélkörre értettem, hanem elsősorban arra, hogy én magam nem szeretnék nagyvállalati környezetben dolgozni.
2022. máj. 27. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
minimális a kereslet rá. ha van kérdésük azt a könyvelőre tolják. a pereket nem tudják megcsinálni a könyvelők, de arra ott vannak az ügyvédek
2022. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[ügyvéd, okleveles adószakértő]


A helyzet az, hogy a könyvelők nem értenek az adózáshoz. Lehet, hogy vannak, akik egyes részfeladatokat meg tudnak oldani, de általában jobb tőlük nagyon messze kezelni az adózási kérdéseket.


Mindezt elmondva szerintem nagyon nehéz úgy praxist kiépíteni, hogy nem jön sem "könyvelésről" sem "jogról" az imput, de azért vannak kisebb irodák, ahová jól tudsz csatlakozni (esteleg ügyvédi irodák is), és jó szinergiát tudsz kialakítani.


Amúgy az adózáshoz értesz? Mert az nem úgy van ám, hogy elvégzel egy adótanácsadóit, és érteni is fogsz...

2022. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az alapokkal tisztában vagyok, de természetesen egy másodpercig se gondoltam, hogy a képzés másnapján már egyedül váltom meg a világot. Ha ebbe az irányba megyek, az a terv, hogy pár évig valaki más helyett dolgozok, tanulok.
2022. máj. 29. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem vágj bele! Veszíteni nem veszithetsz, utána meg nem tudod, hogy merre fordul az élet.
2022. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!