Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyvállalatnál folyamatszerve...

Nagyvállalatnál folyamatszervező, folyamatmenedzser pozíciókhoz milyen végzettség kell? Jól fizetett, komoly állások, igaz? Fizetési igények?

Figyelt kérdés

Például ez:

[link]



Ez közgazdász állás?

Nem írja, hogy milyen diploma kell csak hogy releváns.


Érdekesnek találom, mert banki terület, üzleti terület, de nem úgy látszik, hogy számokkal kellene foglalkozni, amit nem is szeretnék.


Nyilván erre a senior szint miatt amúgy sem jelentkezhetnék, de hasonló juniort próbálok majd keresni.


Mennyi lehet a fizetési igény?


Komoly, felelősségteljes állásnak látom, nem szöszmötölés.



2022. máj. 28. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez eredetileg "process consultant" lenne szerintem, úgy többet találsz róla. Olyan végzettség kell, amilyen folyamatokat szervezni hivatott (jelen esetben pénzügyi-számviteli, esetleg ja közgáz). Ez már magas pozi (láthatod a tapasztalatból is, ami elvárt), szóval mire ide eljutsz, foglalkoznod kell annyit számokkal, hogy a kisujjadban kell legyen. Csak így tudsz folyamatokat szervezni, ha előtte csináltál olyan munkát, amit később neked kell megszervezni. Ehhez tudnod kell az alapokon előforduló nehézségeket is, és azokra a megoldásokat. Erre a senior pozira szerintem br 1 millió, +/- 10-20 százalék. Illetve juttatások még ezen felül.
2022. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az említett pozíciók nem tartoznak a jól fizetett állások körébe. Nem igényel kötött iskolai képzettséget előfeltételként, de több eséllyel pályázhatnak azok, akiknek gazdasági főiskolai, vagy közgazdasgái egyetemi képzettségük van papíron. Sokkal többet nyom a latba a kiválasztásnál a személyiségi jegy, az, hogy az adott banknál, cégnél éppen mennyire tartanak beilleszkedésre alkalmanak. Ez viszont nem publikus elvárás, soha nem fogják elismerni, mégis igaz.
2022. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ilyen területen dolgozol? Honnan értesz hozzá?


Igen, ez most magasabb pozíció, hiszen senior. De junior folyamatszervezők? Az nem magas pozíció.


De milyen számokkal kell foglalkozni addig? Milyen területről lehet ide kerülni, ha szerinted ehhez előbb szakmai múlt kell.


Mert itt nem igazán egy osztályt kell irányítani, szervezni, mint látod, hanem folyamatokat, hogy megfeleljen bizonyos elvárásoknak, szabályoknak, standardoknak.


A fizetési igény amit írtál szerintem nagyon magas.


Te mit dolgozol, milyen területen? Honnan van rálátásod?

2022. máj. 30. 09:36
 4/5 Constantine0 válasza:
Én pont ezt tanulom! Közgazdász -vezetés és szervezés szak, folyamatmenedzsment szakirány. A lean és six sigma módszerekkel a minőség és folyamatmenedzsment foglalkozik, kell kvantitatív mérési módszer ismeret + nem árt projektmenedzsment tapasztalat szerintem,de a linkelt pozicíót egy stratégiai emberi erőforrás menedzser is el tudja látni.Ők nem sima HR munkatársak, hanem olyan HR szakemberek, akik rendszerszinten vesznek részt a szervezet üzleti-stratégiai céljainak kialakításában.
2022. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem is hallottam még erről a szakirányról. A szakról persze igen. Azt hittem ezek a menedzsment consulting cégekhez képeznek inkább.



"rendszerszinten vesznek részt a szervezet üzleti-stratégiai céljainak kialakításában."


Na engem az ilyenek vonzanának jobban mindig mint a gazdaság többi része ahol számolni kell folyton.

2022. jún. 2. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!