Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Embereket pénz igazából nem...

Embereket pénz igazából nem érdekli, ezért nem tanulnak hiányszakmákat?

Figyelt kérdés

Vannak munkaerőpiacon szakmák, szakterületek ahová óriási igény mutatkozik szakemberekre, mégsem mennek tömegesen ilyet tanulni az emberek.


Akkor az embereket igazából ezek szerint nem érdekli a pénz?



2022. jún. 1. 19:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

"A helyzet az, hogy attól, hogy valaki elvégez egy OKJ-s tanfolyamot, még nem lesz szakember. Eleve nincs mindenkinek affinitása az adott szakmához, de sokszorca tanfolyamok is s.zarok, és csak hitegetik az embereket, hogy majd sokat fognak keresni vele."


MO a papírok országa, mondjon bárki bármit. Hiába van tapasztalatod, ha nincs valami papírod mellé, tojnak rád.

2022. jún. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

11:

Az állami szférát és azokat a területeket leszámítva, ahol bizonyos felelősségi okokból kell a papír, ez egyáltalán nincs így.


Másrészt én nem erről az irányról beszéltem, hanem arról, amikor valaki elvégez egy tanfolyamot, ami csak a papírról szól, aztán azt hiszi, hogy majd 0 tudással és a papírjával el fog tudni helyezkedni abban a hiányszakmában. Nem fog. Pl. egy ismerősöm évekkel ezelőtt elvégzett egy szakácstanfolyamot, mondták hogy abban a városban hiányszakma a szakács. 30 főből 2 tudott utána elhelyezkedni étteremben.

2022. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

"Másrészt én nem erről az irányról beszéltem, hanem arról, amikor valaki elvégez egy tanfolyamot, ami csak a papírról szól, aztán azt hiszi, hogy majd 0 tudással és a papírjával el fog tudni helyezkedni abban a hiányszakmában."


Ha van hozzá affinitása, el fog helyezkedni, nyilván nem top bérért, de a Balaton partján, szerintem holnap kezdhet.

Akkor jössz rá, hogy mennyire kell a papír, amikor nincs. És azért azt is tegyük hozzá, ha nincs végzettséged, az a fizudon is meg fog látszani.

2022. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
26%
Viszont tény, hogy csak rossz duma ez a papírkövetelősdi. Ha jó alkualapjaid vannak, tud az az induló bér jó is lenni. Feltéve, hogy vállalod a zabolátlan dicsekvést is, meg a betartását is.
2022. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

13:

Egyrészt a legtöbbjüknek valószínűleg nem volt affinitása, masrészt a tanfolyamon lófa.szt sem tanultak, tehát először akkor is valahol meg kellene tanulniuk az alapokat konyhai kisegítőnek, de egyrészt még erre sem alkalmas mindenki, másrészt ott sem valószínű, hogy felvennék 0 tudással.


Ha valamiből tényleg hiány van, megoldják papír nélkül, még tanarból is rengeteg vna, akinek nincs meg a megfelelő végzettsége, pedig az állami szféra.

2022. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

"Egyrészt a legtöbbjüknek valószínűleg nem volt affinitása, masrészt a tanfolyamon lófa.szt sem tanultak, tehát először akkor is valahol meg kellene tanulniuk az alapokat konyhai kisegítőnek, de egyrészt még erre sem alkalmas mindenki, másrészt ott sem valószínű, hogy felvennék 0 tudással."


Ez azért hülyeség, mert az alapokat megtanítják, és vizsgázol, ahol számon kérik. Szívattak rendesen az OKJ vizsgákon, simán felért a rend és fegyelem egy érettségivel, mindkettő 54-es szakképesítést adott. Logisztikán pl szemben ült a vizsgabiztos az osztállyal, esélyed nem volt puskázi, ha nem tudtad - voltak egy páran, akkor bukta.

De ugyanezt mondom az informatikára is, ugyan nem dolgozom benne, de a mindennapokban is tudtam már nem egyszer hasznát venni, tehát ne mondjuk azt, hogy használhatatlan tudást ad.


"Ha valamiből tényleg hiány van, megoldják papír nélkül, még tanárból is rengeteg van, akinek nincs meg a megfelelő végzettsége, pedig az állami szféra."


Igen, ettől félek én is, még jó, hogy nincs gyerekem, mert nagyon nem hiányozna egy gyorstalpalón végzett tanárnéni, aki kitanítja a hülyeségre. Említhetnék olyan hidegburkolót, rosszabb esetben villanyszerelőt, akinek még halvány fogalma sincs a szakmáról, utóbbi esetben az életed is múlhat rajta.

2022. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16:

Ez iskola és tanfolyam függő. Nekem egyetlen OKJ-s tanfolyammal volt dolgom anno, szülői nyomásra, boltvezető képzés. Egyrészt 100% elmélet volt, masrészt ezzel a tudással nyilvan nem lehetnék boltvezető úgy, hogs közöm nincs a szakmához. A vizsga még az érettséginél is könnyebb volt, és a hülyéket még inkább átrugdosták, mint az érettségin.


Informatikai okj-s képzések meg a legnagyobb vicckategória, és ez alatt most nem a nappalis szakközepek, technikumok szakmai érettségijét értem, hanem a felnőttképzést. Informatikában a tudás számít, de egyetlen papír van, ami adott esetben érhet valmait a tudás mellé, az a diploma.

2022. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"Informatikai okj-s képzések meg a legnagyobb vicckategória, és ez alatt most nem a nappalis szakközepek, technikumok szakmai érettségijét értem, hanem a felnőttképzést. Informatikában a tudás számít, de egyetlen papír van, ami adott esetben érhet valmait a tudás mellé, az a diploma."


Én nem tartom annak, 30 felletti osztályból kevesebb, mint a fele maradt a végére és olyanok is elvéreztek a vizsgán, akik aktívan művelték a szakmát.

Egy hálózatot konfigurálni is kellenek az alap elméletek, ezt tökéletesen átadták, mint írtam, ha meló szinten nem is szeretném végezni, de nagy hasznát vettem nem egyszer a mindennapokban.

De mindegy is, kapálózhatsz, a tudásod önmagában kevesebbet ér a piacon, mint, ha papírod is lenne hozzá. Ha meg van tudásod, nem lehet gond papírt is szerezni hozzá.

2022. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az okok:

- az átképzés sokba kerül, munkabért sem kapnak azalatt, ezért akik hónapról hónapra élnek, nem engedhetik meg maguknak

- az emberek nagy része tesze-tosza, fél váltani

- nem is hall a lehetőségről, vagy ha igen, nem hiszi el. Én is csak azért váltottam mert egy rokonom már dolgozott a szakmában, és tudtam hogy valós fizetésadatokat ad meg.

2022. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

"- az átképzés sokba kerül, munkabért sem kapnak azalatt, ezért akik hónapról hónapra élnek, nem engedhetik meg maguknak


- az emberek nagy része tesze-tosza, fél váltani"


Igen, teljesen jogos. Húzós árakban voltak eddig is, nekem a két szakmám került 450+250e-be, 2019-2020-ban.

Az időtényező se mellékes, két hetente a komplett hétvégém ráment az oktatásra, és az egyik 12, a másik 10 hónapos képzés volt.

Sokaknak már a hétvége sem megoldható, család, miegymás miatt és azt is megértem, hogy sokan nem akarnak pénzt beleölni, mert egyáltalán nem biztos, hogy megtérül a befektetés.

2022. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!