Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Embereket pénz igazából nem...

Embereket pénz igazából nem érdekli, ezért nem tanulnak hiányszakmákat?

Figyelt kérdés

Vannak munkaerőpiacon szakmák, szakterületek ahová óriási igény mutatkozik szakemberekre, mégsem mennek tömegesen ilyet tanulni az emberek.


Akkor az embereket igazából ezek szerint nem érdekli a pénz?



2022. jún. 1. 19:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
13%

18:

De én arról beszélek, amikor vannak akik tanfolymatól várják a karrier váltást, de a tanfolyam ehhez nagyon kevés a legtöbb esetben. Ha kivételesen komolyan vették, a legtöbb okj-s képzésben nem így van, akkor lehet jó, de maga a papír nem fog sokat érni, ha amúgy a képzés s.zar.

2022. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Általában ott nem az a terv, hogy majd a papír intézi. Elengedhetetlen, ahogy a tényleges, stabil tudás is, amit egyébként hozzá tudsz lapátolni online és gyakorlással.
2022. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Épìtőiparban vagyok mérnök. Itt akkora a szakember hiány, hogy ha egy céghez jelentkezik egy kezdő köműves, burkoló, ács-tetőfedő, vìzszerelő akkor többet kapnak mint egy kezdő mérnök. Full kezdő és kezdőt hasonlitottam itt most össze. Ha mérnök kell egy cégnek pár hónapon belül talál. Komuvest vagy ácsot már nehezebb. Ismerek olyan cégeket akik több mint egy éve hirdetnek de semmi. Bődületes hiány van ès nem javulnak az utànpotlasi számok. Egyébként a kifejezett szakmunka nyugat europaban is megfizetett.
2022. jún. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egyebként az lemaradt,hogy akik velem egykorúak és ilyen szakmát tanultak és volt ambiciójúk azok vállalkozásba kezdtek és jóval többet hazavisznek jelenleg mint én. Ès jelenleg ekkora hiányban nem látok olyan hú de nagy rizikót nekik ezekben a pár fős kis vállalkozàsokban.
2022. jún. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!