Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász diplomával lehet...

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen.

Figyelt kérdés

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen. Sokan elvállalnak az államigazgatásba olyan alacsonyabb hierarchián álló munkaköröket is, amelyeket 3-4 évtizeddel ezelőtt a jogászok kiröhögtek volna.

Rengeteg butuska titkárnő is tanul jogásznak levelezőn...azzal van a levelező tele.



#jogász #levelező #tömeggyártás #túképzés #kényszer-ügyvéd #butuska titkárnők
2022. jún. 6. 12:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha a társadalmi megbecsülést nézzük, akkor a kukás a legmagasabb presztizsű, hiszen mindenki után elhordja a szemetet :)

Egy vállalati jogász többet keres, mint egy bíró, hiszen versenyszférában tudsz mozogni, míg bíróságról Te hiába mész másik bíróságra dolgozni, mellette más kereső tevékenységet nem folytathatsz, azaz a megtakrotasodat nem tudod üzletbe fektetni, míg egy ügyvéd vagy vállalati jogász bármikor.

2022. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked tulajdonképpen mi a problémád a jogászokkal?

Miért kell alábecsülni a vállalati jogászokat?

2022. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy jópár éve a jogtanácsosok is kamarai tagok? Egyébként k*ra fogalmad nincs senmiről, csak itt hisztizel. Menjél akkor ügyésznek vagy szippantóskocsisnak.
2022. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Egy bíró egy átlag brókernél többet keres.

OLVASS:

[link]


De a szippantós kocsis kisvállalkozó többet keres mint egy bíró. A szippantóst társadalmi státusza ettől még alacsony.

2022. jún. 9. 17:03
 25/43 A kérdező kommentje:

22-es, az a problémám, hogy elvett az életelből 5 évet, és miután kezembe került a jogi diploma arra gondoltam, hogy az első diplomámmal jóval többet keresek.


Az elveszett időt nem lehet anyagilag megbecsülni, megfizetni, visszatekerni sem lehet az órát.

2022. jún. 9. 17:05
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem csak te vagy így, én is keveset keresek ügyvédjelöltként, de vállalatnál sem keresnék többet, mert a pályakezdőket semmibe veszik mindenhol. Ehhez rájön, hogy kb fél évbe telik elhelyezkedni vele
2022. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

#24

Ne ezeket a sz*r ksh statisztikákat nézd, hanem a hatályos szabályokat, hogy Te mennyit keresnél, ha elmész bíróságra. Jogászkén illene ismerned a bíróók javadalmazásáról szóló tv-t és az igazságügyi alkalmazottak javadalmazását részletező tv-t is (pl. bírósági fogalmazó). Majd ott rájössz, hogy nem az átlagfizetést kell nézni, mert bíró vki kb. 35 éves kora körül lesz nagynehezen (valaki meg soha, mert titkár marad). Ha egy vállalatnál nem tudsz továbblépni, akkor mész másikhoz, ahol tovább tudsz, bíróságon ezt cseszheted. És hiába keres 7-800e körül a bíró, ha nem tudja hova tenni a pénzét, hogy passzív jövedelme legyen. Egy vállalati jogász vagy ügyvéd simán vesz 2-3 lakást és kiadja, és már megvan a bírónak a fele fizetése :)

2022. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

A KSH nem szar statisztika, de talán az egyetlen amit még komolyan lehet venni ebben az országban.


"Egy vállalati jogász vagy ügyvéd simán vesz 2-3 lakást és kiadja, és már megvan a bírónak a fele fizetése :)@


Mert a bíró a sokkal komplexebb munkája és jobb tanulmányi eredményei alapján szerinted butább mint egy tucat nyavalyás vállalati jogászka?


Vállalati jogászka a jogtanácsosival még 2.fokon sem képviselheti cégét. Ezért vannak a cégeknek megbízott ügyvédei.

2022. jún. 10. 18:44
 29/43 anonim válasza:
87%

Bírónak nagyon nehéz bejutni. Először is kell egy fogalmazói versenyvizsga, amire talán majdnem annyit kell tanulni, mint a szakvizsgára. De ha itt eléred a szükséges pontszámot, még az sem elég, az csak a minimum. Figyelembe veszik a versenyeredményeket, nyelvvizsgát, ha a kötelező szakmai gyakorlatot bíróságon szerezted, stb. Tehát a vizsga magyarul csak a belépő, csak azzal állnak szóba, aki a vizsgán megszerezhető max. pontszámon felül még tud plusz eredményeket felmutatni.

Vagy csak elég magas szinten egy jó ismerős, akinek adsz egy vastag borítékot. Magyarul igen kicsi az esélye, hogy bíró leszel.


Közjegyzőnek bekerülni is jó, de ez is kihalásos alapon megy, plusz ha nincs közeli ismerős közjegyző akkor lehetetlen, valamint így sem biztos, hogy egyszer tényleg közjegyző leszel, lehet, hogy örök helyettes maradsz.


Ügyésznek megint baromi nehéz bejutni, egy ismerős mindenáron az akart lenni, nem akarta elfogadni először a segítséget, évekig küzdött, majd végül protekcióval jutott be. Gondolom itt kell versenyvizsga, le kell húzni a fogalmazói időt, aztán szakvizsga, stb. Nehéz dió megint.


Ügyvédből jó sok van, a gyakornoki élet rossz, 10-15 óra munka is lehet akár, gyakornokként kvázi te fizetsz az ügyvédnek aki maga mellé vesz vagy ugye az irodának. Persze vannak ügyvédek akiknek relatíve jó sora van, de egymagad egyéni ügyvédként nagyon nehezen fogsz labdába rúgni. A nagy irodák meg versenyistállók, jó eséllyel be se kerülsz, ha csak a diplomádat lobogtatod és más nincs mellé. Az angol nyelvtudás önmagában itt már kevés, a legtöbb iroda már kacsingat külföldre, nem árt egy olasz vagy egy német középfok és angol felsőfok.


Hivatalba menni talán alacsony presztízsű, de ezzel el lehet lenni, a ranglétrán ha feljebb tudsz lépni, akkor nő a javadalmad is, ahogy telik az idő és jó teljesítményt mutatsz fel.


Jegyzőnek is lehet menni, bár ez a legtöbb jogász által nem kedvelt, általában sz_r helyekre (értsd: községek) keresnek jegyzőt nudli fizetésért, ez inkább annak jó akinek van egy közig. bsc-je. Megyeszékhelyen jó persze, de oda kell a kapcsolat.


Jogtanácsosnak (vállalati jogász) nem tudom milyen lenni, erről semmit nem tudok, de gondolom egy nagy ügyvédi irodára hasonlíthat, toppon kell lenni hogy felvegyenek és gondolom jó sokat kell dolgozni, plusz úgy rángat valószínűleg a cég ahogy akar, de ezek csak az én feltételezéseim.


Végrehajtónak is elmehetsz, erről nem sokat tudok, de ebből nem kell sok ahol én lakok, plusz úgy látom szeretik azt, aki már az egyetemi évek alatt volt gyakornok, lehetőleg náluk. Valamint lehet hülyeséget mondok, de szerintem ide a sima szakvizsga mellé még kell egy végrehajtói szakvizsga is vagy mi.


Szerintem ezekkel nagyjából kimerítettem, hogy mit lehet csinálni. A legtöbb jogász szerintem közigazgatásban köt ki.

2022. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem semmi, hogy a birosag elotti kepviselet, a merce.


Illetve, az sem semmi, hogy Kerdezo, nem tudom vegeztel-e, azt sem milyen sikerrel, de ilyen szemelyeskedo hangnemet felvenni es "jogaszkazni"?


Magadat minosited.


Ugye tudod, hogy egy semmi kis jarasbirosagon is lehet tologatni a kis semmi ugyeket, es a vallalati jogaszkak is targyalnak nagy cegekkel uzleti ugyekben? Erzed ugye, hogy nem minden fekete-feher.


Ennek ellenere, erzem a frusztraciod es kivanom hogy el tudj helyezkedni olyan teruleten amit elvezel legalabb annyira, hogy nem a kollegaid munkajat szolod le keretlenul.

2022. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!