Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász diplomával lehet...

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen.

Figyelt kérdés

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen. Sokan elvállalnak az államigazgatásba olyan alacsonyabb hierarchián álló munkaköröket is, amelyeket 3-4 évtizeddel ezelőtt a jogászok kiröhögtek volna.

Rengeteg butuska titkárnő is tanul jogásznak levelezőn...azzal van a levelező tele.



#jogász #levelező #tömeggyártás #túképzés #kényszer-ügyvéd #butuska titkárnők
2022. jún. 6. 12:20
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarok leszólnI vagy eltántorítani bárkit is. Én teljesen más szakon tanulok, úgyan nem kell annyit tanulni sőt jóval kevesebbet mint a jogon , de néha még az is kemény . Na ha most igaz amit itt sokan írnak plusz amiket innen onnan elcsíp az ember . Valaki 5 évet tanul, hogy további éveken keresztül borzalmasan keressen .

Szerintem ez a szakma csak annak éri meg aki valóban elhivatott , de még neki is van mit átgondolnia ezzel kapcsolatban. Talán ez is lehet a baj a keresettel , mivel sok olyan ember elvégzi aki nem elhivatott bármely okból és kiszorulnak azok akik szeretik a szakmát. Budapesten mindig egyszerűbb munkát találni, sokkal több a lehetőség. Szerintem a diploma megléte úgyan nem elegendő , de ez bármely szaknál igaz lehet. A nyelv nagyon fontos pláne a mai globalizált világban

2022. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
71%

Ez csak annak éri meg, aki mindenképp akarja a dr-t a neve elé, mert anélkül nem lenne meg, vagy aki tényleg el akar mélyülni benne annyira, hogy képezze magát tovább, esetleg ügyvéd, bíró stb. pályára akar menni, amit ezzel a szakkal betölthet, igaz rengeteg idő/energia, és kalcsolatrendszer kell, bírónak meg szinte kihalásos alapon mennek, olyan nehéz bejutni.


Aki akar egy olyan végzettséget, ami viszonylag normálisan elvégezhető nem túl nagy erőfeszítéssel, és hasznosítani is tudja a munkaerőpiacon aránylag jó fizetéssel, az valamilyen gazdasági szakra megy.

2022. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
74%

42.- es szerintem maximálisan igazad van. Sokkal rövidebbek a gazdasági szakok és több lehetőseget nyitnak meg.

Hiába végzik el sokan , jóval keresetebb

2022. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!