Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri váltani munkahelyet,...

Megéri váltani munkahelyet, ha anyagilag nem jövök ki jobban, de talán a beosztás jobb?

Figyelt kérdés

Jelenlegi helyem: 3 műszakos, hétvégén is kell menni - akkor 12 óra, hétköznap 8 a munkaidő.

Kb. Havonta 1x kell éjszakázni 1 hetet, illetve havonta 1x hétvégén menni.


Új munkahely: fix 9-17:30 közötti munkaidő, viszont készenlétben is kell lenni havonta egy hetet este 6-tól reggel 6-ig.


Fizetés, kb. annyi lenne az alapbérem az új helyen mint a jelenlegin átlagolva a pótlékokkal.

Caffeteria viszont +15k havonta a jelenlegi munkahelyemen.



Összegezve, anyagilag kb. ugyanott a kettő, beosztásban talán annyival jobb, hogy nincs fix éjszakázás, de ha hívnak akkor dolgozni kell éjszaka is.


Mindkettő egy IT-s cég, de más terület, tehát gyakorlatilag kezdhetek mindent elölről.


Nem tudom eldönteni, a jelenlegi munkámat szeretem, jobb beosztásra nincs esélyem. Érdemes lenne még maradnom és később megpróbálni másat / több pénzért?


2022. jún. 10. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem 3 muszakoznek meg 12 oraznek. a keszenlet szerintem sokkal vallalatobb mint a 3 muszak+12 ora. nem csak anyagilag lehet jol jarni munkahelyvaltaskor, van amikor az egeszseged fog profitalni belole
2022. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol tartasz az életedben,milyen anyagi helyzetben vagy,mennyire bírod a mostani beosztást.Pl ha már lehúztál jó pár évet így,tököd ki van a beosztással és van jelentős tartalékok akkor szerintem jó döntés váltani mert az egészség,szabadidő is nagyon fontos.De ha mondjuk csak 1-2 éve dolgozol,nem zavar nagyon a műszakozás és nincs sok tartalékod érdemes lehet kivárni stabilabb anyagi háttér eléréséig.
2022. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2-höz még annyit hogy én példának 1 éve műszakozok a mostani helyen de nem mennék nappalosnak kevesebb pénzért mert nem jelent nagy problémát a beosztás és az extra pénz nagyon jól jön mert még csak 22 vagyok.Úgy tervezek hogy 25 éves koromig itt dolgozok és utána elkezdek nézelődni jobb után,nappalos beosztást előnybe véve.
2022. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na igen, de itt nem nagyon van extra a műszakozásból.
2022. jún. 12. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!