Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkánál a szünetért is...

Diákmunkánál a szünetért is jár bér?

Figyelt kérdés
Hétvégén megyek dolgozni. O órát dolgozok abból 1 óra szünet lesz. Akkor 9 órányi vagy 8 órányi bért fogok kapni?

2022. jún. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
8
2022. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez igy nagyon gejj
2022. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. 8 órát számolnak el.
2022. jún. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"O órát dolgozok abból 1 óra szünet lesz. Akkor 9 órányi vagy 8 órányi bért fogok kapni?"


Ezt munkáltatója válogatja.

Ugyanis vannak olyan munkáltatók, akik a munkaközi szünetet is a munkaidő részeként kezelik, tehát arra is fizetnek bért, és nem kell annyival tovább bentmaradni a munkahelyen.


Viszont a legtöbb munkáltató él a törvény adta lehetőséggel, és a munkaközi szünetet nem a munkaidő részeként kezeli, ez által ha 1 órányi munkaközi szüneted van, akkor annyival tovább kell bentmaradni és nem fizet rá bért.

Nyilván a többség ezt teszi.


Nem tudjuk, hogy a Te munkáltatód melyik lehetőséget választotta. De nagyon valószínű, hogy az utóbbit.

2022. jún. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is munkáltatótól függ.


Nincs rá szabály, de megteheti, hogy csak azokat az órákat számolja fel, amiket ténylegesen dolgozással töltöttél.

2022. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem is munkáltatótól függ."


Ez biztos. A törvény alapból nem tekinti a munkaközi szünetet a munkaidő részeként (kivéve a készenléti jellegű munkakörök esetén), tehát arra bérezés nem jár, és kötelező biztosítani a dolgozóknak 6 órát meghaladó munkavégzés után minimum 20 percet, 9 órát meghaladó munkavégzés után még 25 percet.


Felek megállapodása vagy kollektív szerződés akár 60 perc munkaközi szünetet is biztosíthat.


Mivel alapból nem a munkaidő része a munkaközi szünet, ezért annyival tovább van a dolgozó a munkahelyén, ettől még a ténylegesen munkával töltött (ledolgozott) órák után kapja a bérét.

Ha napi 8 órás és náluk 60 perc a munkaközi szünet ideje, akkor 8 órára kapja a bérét, és a munkaidőn belül 60 percet nem kell dolgoznia -> például ebédel. Így 8 óra munka + 60 perc szünet miatt 9 órát fog bent tartózkodni.


Viszont ha a munkáltató úgy dönt, hogy a munkaközi szünetet a munkaidő részeként kezeli (megteheti, mert semmi nem tiltja), akkor a dolgozó 8 órát fog bent tölteni, ebből 60 percet leállhat pihenni (fenti példánál maradva), és úgy kap bért, mintha azt a 60 percet is ledolgozta volna.


Az a ritka munkáltató, akinél ez az utóbbi a gyakorlat.


Én eddig 6 helyen dolgoztam életemben. Mindegyik helyen "fizették" a munkaközi szünetet, tehát 8 órát voltam munkában, annyit is fizettek, közte volt 30 perc szünet.

A mostani helyemen 2 éve változtattak ezen, azóta fél órával tovább vagyunk bent, mert úgy döntöttek, hogy a szünet mégsem a munkaidő része.

Éppen fontolgatják, hogy visszaállnak a régi rendszerbe, mert semmivel sem lettünk hatékonyabbak, cserébe viszont naponta csak az áramot fogyasztjuk fél órával tovább. :)

2022. jún. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!