Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka keresésnél hogyan...

Diákmunka keresésnél hogyan induljak el?

Figyelt kérdés

Idén nyarán szeretnék elsőnek diák munkát vállalni. 20 éves vagyok, lány. Tudom milyen ez az oldal; viszont tényleg nem kérem a beszólásokat hogy eddig miért nem dolgoztam.

Ebből kifolyólag tehát teljesen tapasztalatlan vagyok.

Több kérdés is megfogalmazódott bennem.

1. Mi ennek az egésznek a menete ( úgy általában?)

2. Muszáj felkeresnem egy iskolaszövetkezetet/ diákszövetkezetet hozzá? Ha igen akkor annak mi a folyamata?

0 tapasztalattal úgy hogy sehol nem dolgoztam még szerintetek lesz lehetőségem valahol dolgozni?



2022. jún. 9. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

A legegyszerűbb diákszövetkezeten keresztül. Nyilván találhatsz direktben is valakit, aki alkalmaz, de ahogy elnézem ettől távol állsz.


A legegyszerűbb, ha besétálsz egy diákszövetkezethez és megmondod, hogy munkát keresel. A többit ők intézik. Valsz kell náluk regisztrálnod és elmondják mik a lehetőségek.

2022. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én tavaly ősszel kezdtem el.

Tényleg jó iskolaszövetkezeten keresztül jelentkezni. Válassz egy neked szimpatikusat (Eudiák, vagy Multijob - én náluk vagyok, vagy ezeken kívül még van sok más). Viszont speciel nálam az volt, hogy az álláshirdetést hamarabb láttam, így arra jelentkeztem, ami után telefonon felhívtak, majd az iskolaszövetkezet irodájába behívtak, hogy először velük kössek szerződést, plusz regisztráljak (ez tagsági díjjal jár, évi 1000 ft). Ezek után, mivel a munka megkövetelte (kb amúgy mindegyik) az egészségügyi kiskönyvet, adtak beutalót orvoshoz, meg tüdőszűréshez, hogy meglegyen.

Nagyon segítőkészek voltak.


Miután papíron alkalmas voltam a munkához, maga a munkahely is behívott állásinterjúra. Majd emailben küldték, hogy jelöljem be milyen beosztásban mennék, és mentem. Betanítottak az első 1-2 hétben utána már csináltam mindent én magam. (Nekem is ez volt az első állásom, paráztam nagyon.)



Első dolog, amit most tenned kell, hogy neki állsz egy önéletrajznak. :D - mert azt is kérnek.

Emellett pedig felmész a weboldalukra, és állásokat nézegetsz. Mi passzolna hozzád, mihez van meg a képességed stb.


Sok sikert hozzá! És ha van még kérdésed nyugodtan írj akár még priviben.



18/l

2022. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!