Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóként szerintetek...

Programozóként szerintetek mennyire érdemes elkezdenem beágyazott rendszerek területről átképezni magamat magasabb szintű nyelvekre?

Figyelt kérdés

Jelenleg autóiparban fejlesztek beágyazott C-ben (multinál). Arra gondoltam, hogy szabadidőmben elkezdeném magamat átképezni magasabb szintű nyelvekre, és később váltanék munkát is. Elvileg nem lenne olyan nehéz dolgom, hiszen a több ilyen magasabb szintű nyelv is C alapú, illetve rengeteg anyag elérhető online, akár ingyenesen is. Csak az időt kéne rászánni.

A cél a magasabb fizetés elérése lenne. Ilyen szempontból megérheti ez szerintetek, vagy a jelenlegi területemen is el tudok jutni hasonló szintre fizetésben?

Ha érdemes, akkor elsősorban melyik nyelve(ke)t ajánlanátok?

Diplomás vagyok egyébként (BME-VIK BSc). Az egyetemen tanultam még C++ -t is.



2022. jún. 12. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Csak jobban akarsz keresni, mint most, vagy top cégnél akarsz dolgozni top fizetésért?

Magyarországon akarsz elhelyezkedni, kimenni külföldre, vagy contractorként dolgozni itthonról külföldi cégnek? Mennyit keresel most, hány év szakmai tapasztalattal?

2022. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Top fizetés lenne a cél, igen. A remote munka külföldre tetszene, de ebben rugalmas vagyok, akár ki is mennék, ha úgy van.

Most br. 690-et kapok alapbérben itthon, egy multinál. 1 év tapasztalatom van, meg pár hónap gyakornokság.

2022. jún. 12. 15:27
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem magasabb szintű nyelvekkel jobban lehet keresni.


Pl.: Java vagy C# backend fejlesztő szerintem most a legmagasabb.


Ha ez a terület tetszik, ajánlom a váltást, de nem hiszem, hogy rettenetesen durva lenne a különbség. Szóval nem biztos, hogy megéri a váltást, majd alacsonyabb fizetésben ismét kezdő pozícióban elkezdened.

2022. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

"Top fizetés lenne a cél"


Akkor az itthon maradás kilőve (külföldön adott országon belül persze dolgozhatsz távmunkában).


Elosztott rendszerek, HFT, AI/machine learning területek fizetnek most a legjobban fejlesztőként.

Top tech cégeknél technológia-független az interjú processz, hedge fundok C++-t kérnek jellemzően.

Európában Svájc, Anglia, Hollandia, Írország (ebben a sorrendben), Európán kívül USA (Bay Area, Seattle), Szingapúr (szintén ebben a sorrendben).

2022. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

4#


Ja, de mondjuk sokkal nagyobb is a megélhetési költség.


Nem rég néztem egy videót, ahola Bay Area-nál egy család "csak" évi 100.000 dollárt keres és éheznek.

2022. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

#5 így van, sokkal nagyobb a megélhetési költség, csak a fizetésbeli különbség olyan szintű, hogy így is bőven megéri ott dolgozni.

Az abszolút elképzelhető, hogy 100K dollárból éhezik ott valaki, csak ennek semmi köze a top fejlesztői fizetésekhez, mikor konkrétan 0 tapasztalatos new gradok indulnak ott 200K+ dolláros fizetésekkel, senior+ szinten meg gyakorlatilag nem keres ember az ottani top cégeknél 400K alatt, de vannak, akik milliókat.

2022. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Java, C#, vagy bármi .nethez köthetővel jól kereshetsz és sok helyen használják úgyhogy van miből válogatni.


Legjobb pénzt COBOL -al keresheted de az nem embernek való.

2022. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

4-es jol osszefoglalta.

Erdemes lehet atkepezni magad, ha a fizut akarod maximalizalni.

2022. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Annyi, hogy magasabb szintű nyelvekkel talán egyszerűbb külföldi remote home office munkát találni amit itthon is tudsz végezni.
2022. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
1 év tapasztalattal kevés a 690? -.- Sokan 500nak is örülnének ennyi tapasztalattal
2022. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!