Tanulnátok fizikát?

Figyelt kérdés
Ha választanotok kellene, hogy mit tanulnátok természettudományok közül, akkor ti tanulnátok fizikát? Karrier, és fizetés szempontját is figyelembe véve. Engem nagyon érdekel, és vacillálok a mérnöki között. Úgy érzem a fizikát szívvel-lélekkel tanulnám, de félek nem lenne annyi munkalehetőség. Nem azért mert nincs tudásuk a fizikusoknak (szerintem hatalmas az értéke egy természettudományos diplomának) azonban azt hallom, hogy félnek a fizikusokat alkalmazni, meg egy fizikus nem tudja elvégezni azt amit egy mérnök

2022. jún. 12. 20:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kevés munkalehetőség van, ha a kutatást nézzük, azonban sok más területen ahol alapvetően a gondolkodásmód a fontos (mérnöki, gazdasági, informatikai, stb..), oda könnyen felvehetnek, ha érdekel és képzed magad a fizika mellett. Én fizikusként végeztem tavaly, jelenleg Data Science területen dolgozom.
2022. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2022. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Tanultam, egy szar volt. Melot nehez kapni, szarul fizut. Fizika-informatikat tanultam egyetemen. Mondanom se kell, ITban par ev utan az egyetemi tanaraimnal sokszor tobbet kerestem. Ma mar sztem a tanari karnal is tobbet keresek. Ha szamit kicsit is a penz szamodra, a flexibilis munkaido, es az hogy a vilagon barhonnan dolgozhatsz akkor inkabb info vonalra menj. Ha a fizikat megerted a programozast is meg fogod erteni
2022. jún. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha újrakezdhetném, akkor is informatikát tanulnék.
2022. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan voltam vele, mint te és egy fizika PhD - ig végig is toltam a dolgot, de, ha újra kezdeném, akkor az informatikában indulnék el inkább, ahol egyébként is kikötöttem végül.
2022. aug. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Magatokat képeztétek tovább vagy új szakot csináltatok a fizika mellett? Infosokat kérdem.
2022. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15. vagyok (08:09)

Magamat képeztem tovább.


(Igaz, már a PhD alatt elkezdtem programozni, mert segített a kutatómunka egyes aspektusaiban, de utána még évek kellettek, hogy - munka mellett képezve magam - elérjek egy vállalható szintre (s azóta sem álltam le persze).)

2022. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"azt hallom, hogy félnek a fizikusokat alkalmazni, meg egy fizikus nem tudja elvégezni azt amit egy mérnök"


Ez fordítva ugyanígy van. Az egyetemről kikerülve egyikük sem tudja elvégezni a másikuk munkáját - bár kérdés, hogy milyen mérnökre is gondolunk. Gépészmérnök, villamosmérnök vagy agrármérnök?


Viszont egy fizikusi diplomával lesz akkora rálátásod az egyes mérnöki területek alapját képező természettudományos háttérre, hogy beletanulj a dolgokba, és egy munkahelyen a mérnök kollégáidat segítő kutató, elemző, adatfeldolgozó, vagy kis ilyen irányú tudással programozói munkát tudj végezni. Én pl. pontosan ezt teszem. Nem én tervezem a műszereket, de szimulációkkal és tudományos megfontolásokkal, javaslatokkal segítem a tervezési munkát.

2022. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!