Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek tanulnátok, mit csinálná...

Minek tanulnátok, mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Már lassan 8 hónapja itthon ülök és csak kockulok. Tavaly nyáron kint voltam Németországba raktárosként dolgoztam, előtte 2 évet gyárba itthon. Félretettem az évek alatt 3,5-4 millió Ft-ot, most olyan 3 millió Ft-om van. Jelenleg 25 éves vagyok viszont elképzelésem sincs mit kellene kezdeni magammal. Szüleimmel élek, de már szeretnék teljesen leszakadni róluk, viszont nem sok esélyét látom itthon.


Tanulnom kellene valamit viszont fogalmam sincs hogy mit. Nem nagyon van különösebb érdeklődési köröm. Középiskolában kimondottan rossz tanuló voltam, ezért egyetem nagyon szóba sem jött.


Gondolkodtam, hogy újra érettségizek, de értelmesebb szakok számomra nehezek lennének, főleg munka mellett. Egy egy piac képtelenebb vagy a későbbiekben nem jól fizetett szakra pedig nem látom értelmét időt és pénzt fektetni.


Felnőtt szakképzéseket nézegettem, de már van negatív tapasztalatom e térről és nem nagyon látom, hogy az évek alatt változott volna a képzések színvonala, sőt.


Szeretnék végre hosszabb távra tervezni és nem évente ugrálni.


Merre mozdulnátok a helyebe?


Előre is köszönöm a segítséget.



2019. márc. 25. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen valami szakmát tanulnék a helyedben, meg nyelvet és pattannék ki, amint lehet.
2019. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az hogy mihez kezdj ismerned kell önmagadat első sorban.

Ha tudod mit szeretsz s pl munkaként is csinálhatnád informálódj milyen opciók vannak.

Ha mondjuk valamihez jó érzéked van azt hogyan tudnád "befektetni" (üzleti érzéktől kezdve a művészeti tehetségig).


Én önismeretbe rengeteg időt öltem, de meg is lett az eredménye s egész fiatalon huszonévesen lett is eredménye.


Annak nincs értelme, hogy itt valaki valamit a szádba kanalazzon, ami nem is ízlene, főleg nem hosszú távon az életedben!


Egyedül a nyelvtanulás az, ami tényleg kell. Már csak azért is, mert pl magyar nyelven alapból kevesebb weboldal, blog íródik, ellentétben pl angolul majdnem világszerte íródnak s beszélik így tágabb világban informálódhatsz, tanulhatsz s ismerkedhetsz is.

2019. márc. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!