Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelöltként te mennyit...

Ügyvédjelöltként te mennyit keresel Budapesten, illetve a fizetésen túl kapsz még valamilyen juttatást?

Figyelt kérdés
Bruttó/nettó összegben írd le, illetve az is érdekel, hogy nemzetközi vagy magyar ügyfélkörrel rendelkező iroda/egyéni ügyvéd-e a munkáltató. Az is segítség, ha leírod, ügyvédjelöltként mennyi tapasztalatod van, illetve más jogi területen mennyi tapasztalatot szereztél. Ha home officeban dolgozhatsz, azt is említsd meg.

2022. jún. 16. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

1. év: nagyon kicsi iroda nemzetközi ügyfelkorrel, nettó 260, semmi juttatás. Cserében azért sokszor nagyon megfeszített munka volt, plusz rengeteg titkarnoi munka. Ezért is mentem el onnan 1 év után.


2. év: közepes iroda nemzetközi ugyfelkorrel, nettó 340, Szép-kártya.


3. év: még addig van idő, de nagyon szeretném elérni a 400 nettót.


Mindkét helyen bejelentett állásban voltam teljesen, tehát bruttó ennek megfelelően. Hallottam persze, hogy sok helyen vannak ilyen “borítekos megoldások”. Olyan helyre nem mennék.


Home office akkor, ha beteg vagyok, de azért tudok dolgozni (pl. covid, kollégának volt lábtörés, ilyesmik), vagy valami fennforgás van, pl. jönnek szerelni a lakásba.


Más helyrol nem volt jogi munkatapasztalatom, azonban már volt több év munkatapasztalatom, mivel ez a második diplomám - koràbban gazdasági területen dolgoztam.

2022. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kicsit több mint egy éve dolgozok jelöltként, nettó 300-at kapok, de úgy érzem ez már sosem fog növekedni és egyre kevesebbet is ér. Emelést nem fognak adni, de váltani sem tudok magasabb fizetésért, mert ide is fél év volt, mire felvettek, szóval nem igazán pattoghatok.

Mindent állásra több tíz ember jelentkezik, már az is csoda lenne ha valahonnan visszahívnának. Ha bemondanám a nettó 350-400-as igényt, akkor körbe is röhögnének. Nagyobb nemzetközi irodákhoz egyszerűen nem vagyok elég jó, hogy bekerüljek, cégekhez meg nagyon kevés embert keresnek, nyilván ott is megválogatják rendesen.

Albit így sem tudok fizetni ebből, nemhogy rendesen megélni belőle.

2022. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló, miért gondolod, hogy nem jutsz be jobb irodába?

Én úgy tudom, hogy jelölt-hiány van eléggé. Nekem kb 2-3 hónap volt mire találtam munkát.

2022. júl. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Amíg állást kerestem, kb. az összes budapesti nemzetközi irodába jelentkeztem, mindegyiktől elküldtek. Valahol 5 perces beszélgetés volt, valahol meg küldtek egy egész feladatsort, hogy nehány óra alatt oldjam meg, szóval elég változóak az elvárások, amiknek láthatóan nem feleltem meg.

Csoda, hogy ide is felvettek egyáltalán, ahol most vagyok.

Nem tudom, miből feltételezed a jelölthiányt, nem sok hirdetést látni, ami van, az is hamar eltűnik, én pont úgy gondolom, hogy mindenhova sokan jelentkeznek, és ezek csak az ügyvédi irodák, in house pozikba még nagyobb lehet a túljelentkezés.

2022. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az Arsboni karrieroldalát ajánlom, én több alkalommal velük helyezkedtem el. Szerintem is kevés a jelölt most, jóval kevesebb mint pl 5 éve. ArsBonin mindig vannak jelölti álláshirdetések bőven, illetve a Fb csopikban is érdemes körülnézni, kisebb irodák rendszeresen hirdetnek.
2022. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ezaz, hogy kisebb irodák. Onnan nem nagyon lehet sokra vinni, tudom, én is kis irodában vagyok és szóba sem állnak velem a "nagyok", pedig már van tapasztalatom és nyelvtudásom is. Nem ezeket nézik.
2022. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 és #5 (ha nem azonos :-))

Megosztjátok velem/velünk, hogy ti mennyit kerestek jelöltként?

2022. júl. 13. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

De azonos, én vagyok az első is. :-D ott leírtam. Sajnos ebben az inflációban ez a pénz nagyon kevés.


Amúgy kis irodából érdemes kozepeshez is próbálkozni.

2022. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!