Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné gyakornoki munkahelyet...

Hipsztertipszter kérdése:

Megérné gyakornoki munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg gyakornokként dolgozom egy multinál Budapesten kb. fél éve, villamosmérnöki területen. Lenne lehetőségem visszamenni egy másik céghez, ami egy kisebb KKV, ahol korábban dolgoztam szintén fél évet.


Amikor eljöttem, akkor ott nem sok kilátás volt, nem volt érdemi munka, illetve szinte nem voltak tapasztaltabb kollégák, akik tudtak volna segíteni. Jelenleg azonban a fejlődés nyomai látszanak a cégnél, új főnök, új projektek vannak és megkerestek azzal kapcsolatban, hogy lenne-e kedvem visszamenni.


A fizetésem kevesebb lenne ezen a helyen, mint a jelenlegin, viszont sokkal nagyobb részben végeznék érdemi munkát, nem pedig csak minimális kisegítő feladatokat, mint a mostani munkahelyemen, ami imponál. Szerintem munka szempontjából jobb lenne, viszont egy multinál sokkal több tapasztalat/tudásanyag/tapasztalt kollégák segítsége áll rendelkezésre.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek megéri-e váltani ilyen esetben?



2022. jún. 18. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem éri meg váltani csak ha 30% -al többel rálicitálnak a mostani fizudra.


Egyik, hogy gyakornokok alapból rosszul állnak anyagilag így jól jön az extra pénz.

Másik, hogy kérdéses a régi helyen beharangozott változások mennyire igazak.

Engem már nem egyszer vezettek meg, hogy az elhangzottak és a valóság köszönő viszonyban sem volt egymással.

2022. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Gyakornokként én mindenképpen a multit javaslom, sokkal erősebb referencia egy kezdő önéletrajzában
2022. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, először is járd körül, mi történt a régi cégnél (volt munkatársak, folyosói pletykák stb.)! Én híres szkeptikus és kekec vagyok, szóval nekem elsőre nem az jutott eszembe, hogy 6 hónap alatt összerántottak egy senior mérnöki csapatot, aki megfelelően tud foglalkozni a gyakornokokkal, hanem inkább az, hogy egy EU-s projekthez kéne ember, aki összedob valami működőt... persze lehetnek csodák, ne érts félre, nem akarlak mindenáron eltántorítani!


Ha tényleg javult a helyzet a KKV-nál, akkor én a helyedben váltanék (persze ha a megélhetést nem befolyásolja a kisebb fizetés). Gyakornokként sokkal fontosabb a _szakmai_ tapasztalat, és ez később anyagilag is kifizetődik majd.


#2-val nem értek egyet, mérnökként sokkal erősebb referencia, ha valaki egy KKV-nál tényleg valódi projektekben dolgozott, mint hogy egy multinál excel-t színezett (kivéve, ha ugyanannál a multinál szeretne továbblépni).

2022. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!