Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy 25 éven...

Mennyit keres egy 25 éven aluli betanított dolgozókènt?

Figyelt kérdés
Operátor, hegesztő betanított dolgozó, azaz nem szakmunkás bért kap, de szakmunkás melót csinál olcsóbban, ami úgy tudom hogy pl egy szakmunkás minimálbér egy délelőttös műszakba 8 órába, simán egyéb juttatások nélkül kettőszáz ezer forintot kap amire még mennek juttatások és ha három műszakban dolgozik a szakmunkás egyéb juttatások és túlórával sokkal többet kap stb, ezekkel nem vagyok tisztában, mert a betanított 25 éven aluliak is valami 250/260 körül kapnak három műszakban túlóra nélkül betanítottkènt juttatásokkal vagy az nélkül azt nem tudom. Sok gyárban úgy veszik fel a nem szakmunkásokat hogy az ár megeggyezés szerint, ezzel nem vagyok tisztában, tehát akkor nem értem hogy minél kevesebbet akar fizetni aki felveszi a betanított dolgozót, mert mindenki azért dolgozik hogy pénze legyen, tehát nem dolgozni akaró személyek vagyunk hanem dolgozunk pénzért. Valaki tudja itt hogy a két műszak közt és a betanított dolgozó és szakmunkás bér között mik a különbségek, manapság. Nem dolgoztam még csak feketén de szeretnék menni gyárba és fogalmam sincs ezekről mi hogy zajlik, tehát én betanított dolgozó lennék mint hegesztő 10 órába és a munkaajanló nem ír a hirdetésben olyat hogy pl ezer párszáz forintos órabérrel stb stb csak hogy ár megegyezés szerint ez elég ijesztő, nyilván ha betanított dolgozót akar akkor kevesebb pénzért akarja dolgoztatni az embert mert a szakmunkás bér nyilván több és így neki jobban megèri ezért szeretnék megtudni minnèl részletesebben ezekről a dolgokról mindent ami szükséges, ahhoz hogy ne csapjanak be hogy fel vegyenek dolgozni százhúsz meg ilyen hajléktalan pénzért napi 10/12 órába juttatásokkal együtt mert az elég durva lenne. Persze nemis hatszáz ezret akarok kapni de azért valami jogi árat nem az alatt azért már. Szóval köszi mindnekinek előre is aki ért ezekhez és el magyarázza (leirja) a különbségeket.

2022. jún. 23. 14:29
 1/3 anonim válasza:
68%
Minimálbér
2022. jún. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ez a munkától is függ
2022. jún. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Égyèpkènt a barátnőm is 25 éven aluli 3 hónapja dolgozik és ő sem mondja meg mennyit kap 🙂 (adó mentes). Èrdekes miért kell eltitkolni (olyan sok lenne)?!?

Ha garantált 1150ft/ óra díjjal számolom túl óra és pótlék nélkül az tisztán 184 ezer forint ha viszont 1459ft/óra díjjal ugye szintén szintén juttatások nélkül amit kézhez kell kapni az 233 négyszáz negyven forint. És ha mind 2őre rakunk műszak pótlékot akkor sokkal több na de itt a részlet 👇👇👇👇👇👇👇👇👇



2022. január 1-jétől a minimálbér összege 200 000 forint, a garantált bérminimum összege 260 000 forint – kezdi friss bejegyzését Pentz Edina, az RSM Hungary bérszámfejtési üzletágvezetője.


Minimálbér 2022


A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén 2022.január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 200 000 forint.


A minimálbérhez kapcsolódóan a hetibér összege 45 980 forint, a napibér 9 200 forint az órabér pedig 1150 forintra emelkedik 2022 január 1-től.(1150ft/órával számolva az csak 184.000ft).


Garantált bérminimum 2022


A LEGALÁBB KÖZÉPFOKÚ iskolai végzettséget, illetve KÖZÉPFOKÚ szakképzettséget igénylő munkakörben, teljes munkaidőben foglalkoztatottak esetében a megállapított garantált bérminimum havibér alkalmazása esetén bruttó 260 000 forint 2022. január 1-jétől.


Részmunkaidőben foglalkoztatottak esetén a meghatározott havi, heti és napi bért a munkaidő mértékével arányos összegben kell figyelembe venni.


A garantált bérminimumhoz kapcsolódóan a hetibér összege 59 780 forint, a napibér 11 960 forint az órabér pedig 1495 forintra emelkedik 2022 január 1-től. (ha 1495ft/óradijjal számolunk mint kötelező minimálbér az 233,443ft). Na és erre a bérminimumra jönnek a műszak pótlékok, túl óra pótlékok stb. Tehát egy adó és egyéb kötelező fizetni valóktól mentes 25 éven aluli nettó havi fizetèse 260.000ft.


Oké. Na de milyen műszakokkal számolva?

2022. jún. 24. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!