Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz munkát találni...

Psylocyber kérdése:

Mennyire nehéz munkát találni magyarként Graz-ban, alapfokú német tudással?

Figyelt kérdés
Milyen tippet tudnátok adni a munkakereséshez? Nincs prioritás a tekintetben, hogy milyen típusú munkáról van szó.

2022. jún. 23. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Szokott irogatni ide egy Balázska nevű csávó, az évekig tolta egy grazi mekiben az ipart, lehet, hogy tudna neked segíteni.
2022. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tanuljál meg németül, minimum középfok, utána keresgéljél munkát.

Tapasztalatból írom.

2022. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

mit jelent az alapfokú német nyelvtudás?

szerintem a bármit is érő az a stabil B1, ami már nem alapfok

az a baj, ha te németül elkezdesz beszélni akkor németül fognak válaszolni, azt meg ugye érteni kéne


szerintem kifejezetten nehéz nyelv a német az angolhoz képest

2022. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Leginkább az a tippem, hogy tanulj meg rendesen németül.
2022. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1 nem tudom sajnos ki az a balázska


#2 milyen tapasztalat? Az angol az mennyire könnyíti meg a helyzetet?


#3 azért szerintem, ha bármilyen munkát bevállalsz akkor nem kell Göethéről csevegni :) de ugyanígy, ha a szakmámban keresnék munkát (mérnök), akkor ott megint alap elvárás az angol, szóval nem feltétlenül kell majd németül beszélni


#4 hát kösz:) azért megyek ki

2022. jún. 25. 12:22
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

2es vagyok.


Graz városa, Ausztriában van. Itt az emberek németül beszélnek, és ez a nyelvet helyezik elő térbe a mindennapi életben. Meg értik az angolt, de ha kint szeretnél élni, akkor rá leszel kényszerítve, hogy meg tanuld a németet. Nem lesz elég az angol, az arra lesz jó, hogy valamennyire meg értessed megadat.

Kelleni fog a német.

2022. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%

magyarországon sem feltétlenül magyarul beszélni, de klasszikus iparágakban, ahol átlag emberekkel kell szóba állni ott nagyon is ismerni kell a helyi nyelvet


jó, elég sok osztrák beszél angolul, de miért fárasztanád magad pl te, hogy egy magyar nyelvi közegben egy ember kedvéért angolul menjen minden

2022. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

de most egyébként kérdezed, vagy minket akarsz meggyőzni akik tényleg jártak már ezekben az országokban arról, hogy szükséges-e és milyen szintű nyelvtudás ahhoz, hogy ott kapj egy munkát


én azt mondom, és azt is tapasztaltam, hogy német nyelvterületen anélkül, hogy meggyőzően tudnád előadni, hogy te kened vágod a német nyelvet kb esélyed sincs munkát szerezni

és akkor még csak a hochdeutschról beszélünk, még nem is találkoztál motyogó hadaró akcentussal beszélő emberekkel

2022. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#2 persze, nyilván. Tanultam németül 4 évig a gimiben, a hétköznapi életben már valamennyire meg tudom magam értetni, a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mennyire fontos, hogy "kenjed-vágjad".


#8 jártam már én "ezekben az országokban", nyilván meg kell tanulni németül, ami nyilván a szándékomban áll. A kérdésem arra vonatkozott, hogy mennyire kritikus a kezdéshez a jó német tudás. Azért köszi a visszajelzést, bár nem feltétlenül van ez így, pont most láttam egy rövid riportot az Ausztriába vándorolt ukránokról, ott nem arról beszéltek, hogy kb esélyed sincs.


Az elképzelésem az, hogy amíg nem tanultam meg jól, addig majd kulimunkát vállalok és közben tanulok. Viszont a tekintetben, hogy Graz városában milyen lehetőségek vannak még nem nagyon volt visszajelzés.

2022. jún. 25. 16:45
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

Akkor le írom, utoljára, tanuljál meg németül!!

Addig maradjál itthon!

Így már meg érted?!

2022. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!