Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek otthagyjam-e a...

Szerintetek otthagyjam-e a közmunkát?

Figyelt kérdés

Pénzt nem kapok szinte semmit se, felelősség annyi mint egy normál állásban, előrejutást meg nem támogatják mivel kemény fizikai munkára (építőipar, nehézipar, stb.) alkalmatlan vagyok, az meg a fideszesek számára rossz. Jogsim egészségügyi okok miatt nem lehet, arra az egészségügyi problémára semmi támogatást nem kapok, gyógyszerem miatt súlyos alvási problémákkal küzdök, stb. Egy minimálbéres munka felelősségeit kapja meg az ember annyi pénzért, amennyiből még éhenhalni sem lehet, ami meg is történt volna már anyám nélkül.


Alternatíváim nem nagyon vannak. Ezernyi helyre adtam be jelentkezésem, és szerencse ha egy tizedéről visszahívtak. Munkaügyi hivatalban csak a kemény fizikai meló és könnyűipari gyári munka az opció, az utóbbi szinte mind 12-es és rengeteg ingázással jár (aludni járnék haza). Szoftverfejlesztést tanultam főiskolán, de diplomát gyakorlati pozíció hiányában nem sikerült szereznem (nem akartam Budapestre ingázás mellet még gyárba is ingázni, hogy meglegyen az "általános munkatapasztalat", ami kellet volna a gyakorlathoz - én sem akartam ezt elhinni nagyon sokáig), és sajnos nem tudom megjátszani a magabiztos embert az állásinterjú erejéig.


Szerintetek otthagyjam ezt az egészet, még mielőtt megőrülök csak azért, hogy egy fideszes bácsika tapsikolhasson, hogy "eggyel kevesebbet fizetnek azért, hogy számítózzon"?


(Én nem kint dolgozom, de ettől még nagyon sok stresszel jár, főleg a pénz hiánya miatt.)


2022. júl. 1. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd ott! A pénz kevés, de legalább nem szakadsz meg érte és kiadják a hétvégéket rendesen, amikor is tudnád magad tovább képezni, ha akarnád....
2022. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress jobbat és ha megvan hagyd ott.
2022. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A szoftverfejlesztő közmunkás. Mesélj még.
2022. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, komolyan nem értem, h minek tanultál szoftverfejlesztőnek, ha annyi rugalmasság nincs benned, h Pestre gyere. Ne mondj fel a közmunkán, ugyan lenne más lehetőséged, de élni már nem tudsz vele. Maradj közfogin, amíg csak tudsz, mert amúgy éhenhalsz.
2022. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy otthagyd!!!! Informatikai cégnél dolgozom, így van csomó kollégám, aki inkompetens mindenhez. Nem kell plusz 1 ilyen a szakmába. Köszi, köszi, köszi
2022. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3: Vidék sajnos ilyen. Ki akartam törni, de sajnos nem sikerült.


#4: Eleinte próbálkoztam vele, aztán rohadt drága lett minden, és apámék megvontak minden anyagi segítséget, hogy inkább valami lepukkadt vidéki házra gyűjtsek amit közösen felújítunk, mert majd helyben kell a CNC programozó és a hálózatépítő rendszergazda. 2-3 év után jött rá nagy nehezen, hogy szoftverfejlesztőnek tanultam és nem "számitógépes-mindenes"-nek.


#5: Amúgy a leggyakoribb ok a visszautasításra az volt, hogy nem voltam eléggé magabiztos, ami szerintük mindig is a "tudás hiányának jele" volt.

2022. júl. 1. 22:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg iskolai rendszergazdának jelentkezni, hátha oda felvesznek. Aztán tudsz továbblépni.


De amúgy lehet, hogy junior rendszergazdának is felvennének. Nem annak tanultál, de hátha pár év alatt betanulsz.

2022. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!