Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki véletlenül utal a...

Ha valaki véletlenül utal a számlámra pénzt, azt köteles vagyok visszafizetni?

Figyelt kérdés
Olvastam ilyen esetekről és nem értem mi alapján fizettetik vissza. Elvégre aki kapta a pénzt, nem követett el semmilyen bűncselekményt, a küldő hibázott, figyelmetlen volt. Nem vonható felelősségre az illető ha nem fizeti vissza az összeget.
2022. júl. 2. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Köteles, igen. Ez nevezik jogalap nélküli gazdagodásnak. Ptk.
2022. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Írj egy levelet, hogy véletlenül nekem utalták a pénzt. Megtarthatom? Egy próbát megér.
2022. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem akkor követett el bűncselekményt, amikor befutott a számlájára a pénz, hanem amikor nem küldte vissza. Az ugyanis nem az ő pénze. Egy véletlen hiba nem jogosít fel arra, hogy más tulajdonát elsajátítsam. Ez ugyanolyan jogosulatlan, mint a lopás, hiszen rövid úton tudomást szerzek róla. A talált értéket is be kell szolgáltatni, nem megy át a megtaláló tulajdonába.
2022. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Majd ha véletlen félreutalsz és nem kapod vissza pénzedet, akkor ne verd az asztalt, meg ne kiálts rendőrért.
2022. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Mielőtt ezen gondolkozhatnál, a bank egyből intézkedik, és visszaveszik tőled a pénzt. Kár ezen aggódni
2022. júl. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

#5 Ha a bank a te engedélyed nélkül nyúl a számládhoz, akkor felnyomhatod az MNB-nél.


Mondjuk valószínűleg csak az ügyintézőt szívatod meg, mert minden bank belső szabályzatában benne van, hogy az engedélyed nélkül csak állami felhatalmazással (bírósági végzés, adó stb.) nyúlhat a pénzedhez.

2022. júl. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

6


Pedig már elég sokszor szereztem így vissza pénzem. Nem jött meg a termék, többet utaltam stb.

2022. júl. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
#6 A másik számláján volt a pénz, és az ő engedélye nélkül szedték le? (Amúgy mindenképp visszakapod, szereznek rá felhatalmazást, de ezt a procedúrát nem ismerem, hogy kell-e rendőrségi feljelentést tenni, bíróságra vinni vagy az MNB hagyja jóvá simán bejelentésre).
2022. júl. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Semmi ilyen nem volt. Írtam az otp-nek, hogy szerezzék vissza. Másnap landolt a pénz a bankszámlámon.
2022. júl. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogalap nélküli gazdagodásnak hívják. Ptk. szabályozza.


A banki költségek beszámításával köteles vagy visszautalni. Tehát a visszautalással kapcsolatos banki költségeidet nyugodtan visszatarthatod belőle. Mást nem.

2022. júl. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!