Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri háziorvos irányba...

Megéri háziorvos irányba szakosodni általános orvosi diplomával? Mennyit keres saját praxisban egy háziorvos, nettóban?

Figyelt kérdés

Rezidens ismerősöm ösztöndíjjal nettó 600at kap, mellé még beügyel.

Engem egy szakorvos fizuja érdekelne. Köszönöm.



2022. júl. 4. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak a pénz miatt lennél szakorvos, akkor szerintem felejtsd el.
2022. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hanyan vannak nala regisztralva. Penzt kap a kartyakert. Sok mindent o fizet. Az asszistenst peldaul. Unokatestverem videken haziorvos. Lasszoval fogtak . Az onkormanyzattol kapott egy palotat, ahol a rendelo is mukodik. Nem tudom, hogy mennyi a jovedelme, de nagyon jol elnek: 3 kocsi van a csaladban. Evente: 4x draga utazas. Rengeteg szabafideje van, tehat nem szakad meg a munkaban. Megbecsult polgar. Mindig mondja, hogy elete legjobb donteset hozta. Debrecenben volt elotte klinikan.
2022. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is most már erre felé kacsintgatok …

( bár nálam Svájc a cél)

2022. júl. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Két éve lettem szakorvos. Fizu nettó 400 ezer. A praxis finanszírozásból viszont marad havi kb 800 ezer- 1 millió forint amit osztalékként kiveszek. A rendelés mellett ügyelek is, ott az óradíj 4200 körül van, meg van egy másik munkahelyem is bruttó 20000-es óradíjjal.


Kb. másfél millió nettó jön ki. összességében.


A megbecsült polgár rész viszont egy vicc. Összességében nekem az a véleményem, hogy abszolút nem éri meg orvosnak menni. Én az egész fiatalságomat rááldoztam erre a sz.rra, most se feleség, se család, semmi, van a munka oszt ennyi.

2022. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom utolsó , mert egy jó háziorvos kincset ér . :(

Nekem a mostani háziorvosom tényleg rossz( szakmailag és emberileg , piszkos neki a munka), viszont a gyermekorvosom anno nagyon szuper volt. Lelkiismeretes, segítőkész , szakmailag próbált minél többet tenni a betegekért. Nekem ezért csábító a külföldi rendszer, mert sokkal nagyobb teret ad a háziorvosoknak. Nagyon sok vizsgálatot kérhet a háziorvos , stb.

2022. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!