Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az önéletrajzotok?...

Milyen az önéletrajzotok? (kinézet, stílus, design, színek)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyire ilyen full extrás mintás, színes, feltűnő vagy inkább csak ilyen visszafogott, egyszerű, de rendezett, wordben szerkesztett?


Volt egy tanárom középiskolában, aki ügyvitelt tanított (kb. 5-6 éve) és eredetileg ő HR-es volt. Szerinte azok az önéletrajzok nem jók, amik ilyen iszonyatosan csicsás, feltűnők, mert hogy az nem komolyan vehető.

Ezért amikor neki le kellett adni, akkor nem is fogadta el, ha valaki nem wordben szerkesztette meg és nem volt ilyen "egyszerű".


Állítólag a munkában is csak ránézett, és akié színes volt, meg "mintás" az beleolvasás nélkül ment a kukába.


Emiatt nagyon sokáig használtam ilyen semmilyen önéletrajzokat, és nem panaszkodom, mert mindig bevált, de elgondolkodtam azon, hogy szívesen csinálnék kicsit színesebbet, ami nem ennyire nagyon egyszerű.


Ti erről mit gondoltok?



2022. júl. 7. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Jó hallani, hogy ilyeneket is tanítanak a középiskolában, a Tanárodnak teljesen igaza volt, mindenben egyetértek, ami a kérdésben elhangzott.
2022. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerubb, rendezett, attekintheto, informativ. Nem kell bele szin. Ez egy dokumentum, nem kepregeny.
2022. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Én egyszer kaptam olyan önéletrajzot, amin Star Trekkes volt az egész oldal háttere (enterprise hajó, csillagos sötét űrben). Szöveg is olvashatatlan volt tőle.


El sem tudom képzelni mi ment végig a fejében amikor azt elkészítette 😂 (igazi jelentkező volt).


---


Mindenképpen egyszerű, jól tagolt legyen. Lehetnek grafikai elemei, de azok merüljenek ki kb az elválasztó vonalakban.

2022. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha sima word doksi hatású csak a különböző részeket mondjuk tagolom sötétkék vonalakkal akkor az bőven elég “cicoma” bele?
2022. júl. 7. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!