Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 104-es IQ-van nehezen tudnék...

104-es IQ-van nehezen tudnék villanyszerelőként érvényesülni?

Figyelt kérdés

Már van egy diplomám amit igaz 6 év alatt végeztem el (gazdinfó), de szeretnék pályát váltani, mert túl nehéznek tartom, szaktudásom is alig fejlődött mióta lassan 2 éve dolgozom, nyelvtudásom is kb. nulla és nem is szeretem.


Villanyszerelő képzéseket nézegettem ( [link] ), de itt pl. az van leírva, hogy logikus gondolkodás az elvárt skill ebben a szakmában (meg még néhány műszaki jellegű képzésnél is ez szerepel).


Sajnos én a Mensa IQ tesztjén 9 hónappal ezelőtt 104-et értem el és azóta megkérdőjelezem, hogy alkalmas vagyok-e nemhogy informatikai területre de akármilyen értelmes szakmára. Anno egyébként 2-es voltam fizikából szakközépben.


Mennyire nehéz és nekem való a villanyszerelő szakma? Belevágjak vagy semmi értelme így a fentiek ismeretében?



2022. júl. 9. 00:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

A 104-es IQ az teljesen rendben van, nem alacsony, egy normál kategória.

A szakmáknál nem tanulják a teljes fizikát/matekot csak ami az adott témakörhöz kell, pl. nálatok biztosan lesz elektromosságtan, és azért abban nagyon pengének kell lenni. Ha nem tanulod meg rendesen, akár agyon is vághat az áram, vagy olyat csinálsz, hogy valaki másnak esik baja, szóval ahhoz érteni kell. Ezek a dolgok mennyire érdekeltek annak idején?

2022. júl. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszem el, h ennyire nincs önbizalmad. Sztem full hülyesére készülsz, mert sokkal kevesebb pénzt lehet lehet keresni a mostani végzettségeddel, mint a villanyszerelőivel.

De más részről meg, csináljad csak, én is a gazdinfós területén tevékenykedik, úgyhogy kevesebb jelentkezőt kell legyőznöm, amikor jó állásra jelentkezem.

2022. júl. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ember, nem villamosmérnöknek készülsz. Ha van egy diplomád már, akkor a villanyszerelés szakma sem foghat ki rajtad. De azért érdekeljen ez a szakma, és légy tisztába a legalapabb dolgokkal, pl hogy az áram meg is tud ba**ni, ha nem figyelsz oda.
2022. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A 104 az pont picivel az átlag felett van. Ha a gazdinfo diplomán átszendevdted magad, ez simán menni fog.
2022. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Nem nehéz. De ne vágj bele mert túl telített a villanyszerelő piac, kezdőket alig alkalmaznak ha mégis akkor bohócot csinálnak belőled, ez egy könnyen elvégezhető szakma ezért sokan szereznek is papírt róla, de lassan kb a wc papír többet ér a hiénák úgy tönkre tették ezt a szakmát. Menj inkább autóvillamossági vagy autószerelőnek, ha nagyon be akarod kóstolni a kezed.
2022. júl. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokan elvégezték a szakmát, de igazán jó szerelő nagyon kevés van. Sokkal jellemzőbbek az egy pálcás szerelők, 120m2-re jó lesz az a 12 modulos tábla (amiből 4 modul rögtön az ÁVK), mi az a Wago?, stb.stb. Szerintem aki komolyan veszi, képzi magát, jó helyen szerzi meg azt a 3 év gyakorlatot, annak mindig lesz munkája.

Szerintem ez az IQ eredmény ami teljesen átlag, nem hátráltatna a szakmában. De a helyedben én is inkább megpróbálnék a saját területeden keresni valami neked tetsző témát amire tudnál specializálódni, mert mire elvégzéd a képzést az 2 év, és utána még 3 év mire egy gyakorlott kompetens szerelő leszel, addig meg marad az alkalmazotti szívás.

2022. júl. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

A 104-es érték teljesen jó.

Csak példaként -és név nélkül- Magyarország (egyik) leggazdagabb emberének "csak" 95 az IQ-ja.

2022. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Simán menni fog
2022. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem ér a magas IQ.

Az én bátyám IQ-ja 130 feletti, Mensa-tag is, aztán elment gimnáziumi tanárnak és most 200 ezres fizetésből nyomorog 😂


Háromszor annyit viszek haza asztalosként, alacsonyabb IQ-val.

2022. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

A villanyszerelés egy része az, hogy milyen sűrűre keverd a gipszet, hogy egy dobozt tudsz-e rögzíteni, vagy netán kettőt, és nem kell kikaparni a gipsz felét veszteségként a fándliból, meg az első doboz se esik ki.

Más része azért az erős- és váltakozóáramú elektrotechnikai ismeretek alkalmazása, ennél azért nem árt a gondolkodni tudás. A neten nézegetve a villanyos topikokat, csoportokat, azért nagyon úgy néz ki, hogy villanyban a tanulmányok és az élet végletesen elkülönül, mintha ez a párbeszéd zajlana:

- Tanultad, hogy a benzin nagyon gyúlékony?

- Igen.

- Akkor vajon ajánlatos-e itt a hordó mellett dohányoznod?

- Miért ne?

2022. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!