Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jogi diploma vagy a könyvviz...

A jogi diploma vagy a könyvvizsgálói képzés a nehezebb? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Érdekel a számvitel, a jog világa. Közgazdász diplomám, könyvelői és adótanácsadói végzettségem van. Jelenleg könyvelőként dolgozok, mindenképpen szeretném magam tovább képezni. Szerintetek melyik képzés az, aminek több értelme van?

A könyvvizsgáló képzés valamivel rövidebb, nyilván sokkal szakmaibb, de jobban egy területre zár be, ellentétben a jogi egyetemmel.

Minden tanácsot, ötletet, észrevételt szívesen fogadok. Köszi előre is!



2022. júl. 20. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nagyban attól is függ, hogy mik a terveid a jövőre nézve. A jog hosszabb és nehezebb. A könyvvizsgálói rövidebb, olcsóbb és nem annyira nehéz.
2022. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon tanultam jogot, majd Németországban elvégeztem a mérlegképes és vállalati könyvelőit, ami magában foglalt egy külön képzést német adójogból.

Így "messziről" nézve - és a kettőnk helyzete nyilván nem ugyanaz - de azt tudnám mondani, hogy a te esetedben talán jobban megérné a könyvvizsgálóit választani.

Nem lebeszélni akarlak a jogról, de ott rengeteg a magolós rész, sokszor mindenféle értelmet nélkülöző, száraz anyagot kell vég nélkül bebiflázni... Nem a logikus gondolkodáshoz szokott embernek való :)

A másik oldala viszont, hogy a pénzügy és a jog az egyik legerősebb párosítás. Éppenséggel nem járnál rosszul vele, de biztosan jóval idő- és energiaigényesebb lenne, mint a könyvvizsgálói képzés.

2022. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a jog így annyira nem éri meg, mivel elé más mentalitást igényel. Inkább maradj a könyvvizsgálónál szerintem.
2022. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked sokkal jobban profilod ezek szerint a pénzügyi/számviteli területet. Jóval kevesebbet is kellene tanulnod a könyvvizsgálóihoz, mintha most kezdenél bele a jogba.
2022. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

2-estől:


Leírnád, h németben elvégzett képzésed mien (iskola)rendszerben történt?


Köszi!

2022. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok - 5-ösnek: úgy keress rá, hogy "Weiterbildung für Kaufmännische Berufe". Ez amolyan "szakképzés" és több mindent magába foglal, többek között irodavezető, könyvelő, jogi asszisztens, logisztika, informatikus stb., szinte mindent, amivel egy irodában el lehet helyezkedni. Ezen belül lehet a könyvelést is megjelölni.

A Jobcenter támogatta, ami azt jelenti, hogy kifizették a teljes képzés árát (4600 Euro), az egészségbiztosítást arra az időre, és kaptam bérletet az utazáshoz.

Ha egyedül élsz, vagy a párod alacsony jövedelmű, van gyereketek, stb, akkor kaphatsz még a képzés idejére lakhatási támogatást, és havonta ösztöndíjat is.

A támogatáshoz szükséges valamennyi bejelentett munkaviszony Németországban, de már nem emlékszem, hogy pontosan mennyi. Úgy dereng, 1 év.

Nekem volt félretett pénzem, eleve úgy készültem, hogy erre az iskolára szakítok időt, és nem akartam igénybe venni a támogatást. Az ügyintéző hölgy közölte, hogy pl. ezért fizettem eddig havonta az adót, úgyhogy ez jár :)

Mindenképpen menj be a Jobcenterbe megkérdezni, hátha tudnak valamit ajánlani! Gondolom tartományonként változik, de biztos, hogy mindenhol támogatják a különféle képzéseket.

2022. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Neked egyértelműen a könyvvizsgálói képzés lenne a jobb.
2022. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell szerintem se a jog öt éve. Veszel egy jogi alaptan könyvet, az ad egy kis hátteret a jogszabály értelmezésekhez, meg egy jó jogtár előfizetés se árt, de több szerintem nem kell.
2023. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!