Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek már? Kössem fel magam?

Mit tegyek már? Kössem fel magam?

Figyelt kérdés

Nem találok jobban fizető munkát ebből nem tudok már megélni, mintha valami csicska lennék aki nem kell sehova, tök mindegy hova adom be, milyen önéletrajzzal... Mondják menjek külföldre de ha meg azt akarok akkor lefikáznak, mert h úgyse tudok kimenni ha nem tudok nyelvet. Nem igazgató akarok én kint se lenni... Mosogatok, takarítok nem érdekel csak tudjak már normálisan megélni...


Mégis akkor mit csináljon az ember? Nyomorogjon itthon vagy menjen ki vagy csak kösse fel magát?


Negatív kommentekre nem reagálok!



2022. júl. 22. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy egyedül. Most sokan ebben a helyzetben vannak, köztük én is.
2022. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezt megértem. De akkor most menjen ki az ember vagy nem?


Tavaly mikor kérdêst tettem ki a pénz miatt akkor mindenki azt írta menjek ki külföldre ne sírjak meg hisztizzek... De tavasszal meg azt írtam ki h kimennék , mire figyeljek erre azt írták h úgyse tudsz ... Akkor kössem fel magam?

2022. júl. 22. 10:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem másoknak kell megfelelned! Normális esetben van valami elképzelésed arról az állapotról, amire te életként tudsz tekinteni, - ennek a célnak az elérésére összpontosíts, ne másokra próbáld meg áthárítani a tehetetlenségedet! Adsz valamennyi időt magadnak, amennyit elégnek vélsz arra, hogy megtaláld a benned felmerült kérdésekre a választ, elmélkedsz a megoldáson, aztán amikor megtaláltad a számodra legkedvezőbbnek tűnő megoldást, akkor megvalósítod! Nem MÁSOKNAK kell megfelelned, - mint már írtam is, - hanem a saját igényeidnek! Ha nem létezik ilyen, akkor arról te tehetsz és nem mások! Remélem, nem úgy képzeled el a saját pályafutásod végét, amelyet egy sírkő majd hasonló módon fog összegezni: "Itt nyugszik az ember, akit beszavazott a GyéKá az Anyaföld alá!" -Cseppet sem lenne kínos senkinek egy olyan szinten érzéketlen világban, mint amilyenben jelenleg "élünk"! Szedd össze magad!
2022. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor mégis hol érdeklődjek?

Mert annyit tudok h kinti céghez legyek bejelentve ne magyarhoz pl. a közvetítőhöz, elég az angol is nem kell mindig a német, legyen kinti számlaszámom meg lakcímem... Vagy ezek az emberek ennyire irigyek h inkább azt mondják h nem fogok tudni kimenni?

2022. júl. 22. 10:51
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, nem gondolod komolyan, hogy tervezel valamit és másokkal kísérteted ki magad a terveid megvalósítása közben még a WC-re is! Ha ennyire nem tudsz önálló lenni, akkor nem sok a realitása annak, hogy egy kivándorlást követően önállóan talpra tudjál állni.
2022. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja nem... Csak baszott idegesítő, hogy ha munkát akarok itthon keresni akkor azért offolgatnak meg húzzak ki de ha kiakarok menni akkor meg az a baj..
2022. júl. 22. 11:02
 7/19 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem tudsz nyelveket?

Csomó németországi állás van, ahová nem kell végzettség/munkatapasztalat, legtöbb raktári meló.

Egy A2-es szintű német kell hozzá, hogy megértsd az instrukciókat körülbelül,erre azért szükség is van, mert eléggé ijesztő olyan helyen élni, ahol senkivel sem érteted meg magad. Sok a magyar az ilyen helyeken, általában segítenek, de valamennyi tudást azért érdemes összeszedj.

Én azt mondom, kezdj neki németül tanulni, ha van pénzed rá akkor tanfolyam/magántanár, ha nincs akkor egyedül. A bonus nyelviskola egyébként hirdet ingyenes tanfolyamokat is, annyi a kötöttség, hogy meg kell jelenj azon a heti két oktatáson, általában egy hónapig.

Nagyobb városokba amúgy sokszor elég az angol is, ha inkább azt tornáznád fel.

A munkaközvetítők segítenek a papírmunkában, viszont ők le is csípnek ezért cserébe egy adott összeget a fizudból, viszont az ilyen helyeken sokszor adnak szállást is, így össze tudsz spórolni magadnak annyit, hogy idővel jobb állásod és saját albérleted lehessen.

Esetleg ha van autód/motorod, vagy tudsz biciklizni, akkor német nagyvárosokba futárként is találnál állást.

2022. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mellesleg kedves 5ös nagyon ismersz h mennyie vagyok önálló... 18 éves korom óta dolgozom van saját házam meg autóm volt 2 öngyilkossági kísérletem , depressziós voltam és munkanélküli amiből egyedül kijöttem, mert se családok se párom se senkim nem segített volt mikor enni se tudtam szóval nem tudom ki nem önálló...
2022. júl. 22. 11:05
 9/19 A kérdező kommentje:
Angolul tudok a németet 2 hete tanulom de a kiejtése nekem nehéz.
2022. júl. 22. 11:06
 10/19 anonim ***** válasza:
A leírtak tükrében tényleg érthetetlen, amit itt művelsz!
2022. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!