Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő, ha a jelenlegi...

Mi a teendő, ha a jelenlegi melómat le akarja a vezér csökkenteni 4 órásra, vagy felajánlott egy olyan teljes melót, amihez nincs gyakorlatom sem logisztikai végzettségem? Több, mint 22 éve vagyok a cégnél, pár évem van vissza a nyugdíjig.

Figyelt kérdés
2022. júl. 22. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha mindig a kényelmet választod nem fejlődsz vagy akár egy jó lehetőséget hagysz ki.

Próbáld meg magad a felajánlott melóban.

Analfabétáknak nem ajánlaná, gondolom számít rád agy ki tudja.


Mindenesere kirugni nem akarhat ha 2 opciót is felhozott.

2022. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy*
2022. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő, ha a jelenlegi melómat le akarja a vezér csökkenteni 4 órásra,"


Vagy elfogadod, vagy nem.

Ha nem fogadod el, akkor a munkáltató megfelelő indokkal felmondhatja a munkaviszonyodat. Ha nincs megfelelő indoka rá, akkor marad minden a régiben.


"vagy felajánlott egy olyan teljes melót, amihez nincs gyakorlatom sem logisztikai végzettségem"

Ha elfogadod, akkor van esély rá, hogy beletanulsz. Ha nem fogadod el, akkor marad minden a régiben. Ha elfogadod és mégsem tanulsz bele, akkor lesz oka, hogy felmondjon a képességeid hiányára hivatkozva.


Arra mindig figyelj, hogy mit írsz alá a változásokkal kapcsolatban! Próbaidő kikötés, új munkaszerződés munkaszerződés módosítás helyett, stb.!

Nehogy a célja az legyen, hogy megvezessen!

2022. júl. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy pár évem van vissza a nyugdíjig. Az egészségügyi gondok miatt nem is tudnám elvállalni, de az előtte lévő orvosi vizsgálat sem fogja javasolni. A saját munkám nem négy órás. Nekem úgy tűnik, hogy végkielégítés nélkül akarnak megszabadulni tőlem.
2022. júl. 23. 09:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul van olyan munkavállaló és még helyettese is van, amit nekem felajánlottak, plusz építik le a dolgozókat azon a területen.
2022. júl. 23. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:

"Írtam, hogy pár évem van vissza a nyugdíjig."


Ettől függetlenül jogilag az van, amit a 3. válaszomban írtam.


"Nekem úgy tűnik, hogy végkielégítés nélkül akarnak megszabadulni tőlem."

Előfordulhat. Ezért is írtam -> "Arra mindig figyelj, hogy mit írsz alá a változásokkal kapcsolatban!"


Ha nincs gond a munkáddal, akkor nincs oka felmondani. Ha leépítés van, akkor van oka felmondani, de ilyenkor nyilván az egyéb juttatások biztosításával (végkielégítés, stb.) tudja ezt csak megoldani.


Ha egyezkedni akar, akkor hallgasd meg. Ha Neked is megfelel az, amit felajánl azért, hogy a munkaviszonyod megszűnjön, akkor annak írásba foglalásához ragaszkodj és csak akkor írd alá azt, ha valóban azt írták le benne, amiben megegyeztetek. Ha nem tudtok megegyezni, akkor marad az első opció. Mondjon fel, ha nem tart már a munkádra igényt.

2022. júl. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Egyezkedni nem akar. Meg sem hallgat.
2022. júl. 25. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!