Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi rengeteg...

Miért van ennyi rengeteg "raktáros/anyagmozgató" ill. "ügyfélszolgálati munkatárs" meghirdetett állás?

Figyelt kérdés

Nézegetem az állásokat profession-ön (kelet-Mo.) és feltűnt, hogy az állások min. 40%-a ezzel a kettő fajtával van tele (ja meg az operátor/gépkezelő munkatárs azt nem is említettem). Szeretnék váltani munkahelyet (irodai szellemi rabszolgamunka), mert nem bírom a napi telefonálást és stresszt meg azt, hogy másoknak kell ki***lni a... miközben nekem kell mindent tudni és enyém a felelősség.


Nyilván ebből adódóan az ügyfélszolgálatos alapból kiesik és vszeg a felelősségvállalás hiánya miatt a raktáros pozíciók is (bár diákként "békáztam" egy pár hónapig és nem volt olyan rossz).


De a személyemtől függetlenül sem értem miért van ezekből ennyi meghirdetett állás. Hol van a kutya elásva amiről én nem tudok? Vagy annyira nehéz ezekre megfelelő embert találni? Ha igen, miért? Mások is olyanok mint én?



2022. júl. 25. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keleten ezekből erős hiány van, mivel szellemileg és fizikailag is megterhelők, és csak minimálbért adnak érte.
2022. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs élő normális ember, aki minimálbérért csinálja a fent említett melókat.

Raktárost is imádják betanított munkásnak eladni, csak ne kelljen fizetniük.

2022. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezeknél a poziknál nagy a fluktuáció. Végzettség nélkül is végezhető, könnyen betanulható. Azért vannak helyek, ahol normálisan megfizetik.
2022. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindkettő hányadék meló kevés pénzért, ezért hosszú távon senki sem bírja.
2022. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Bővebben? Miért hányadék? Azért az irodában ülni és telefonálni (ok, lehet stresszes meg jópofizni kell) nem olyan, mint 50°C-os melegben aszfaltot betonozni meg szalag mellett állva robotolni 12 órát 3 műszakban.
2022. júl. 25. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

"Ezeknél a poziknál nagy a fluktuáció. Végzettség nélkül is végezhető, könnyen betanulható. Azért vannak helyek, ahol normálisan megfizetik."


Vagy nem. Egy mai raktáros nem hányadék helyen, mennyiségileg, minőségileg átvesz, bevételez, rögzíti a cikkeket a vállalti ERP rendszerben, címkéz, betárol polcokra, kiszedési listák alapján komissióz, árut kiad, csomagol, leltároz, készlet fogyást figyel. Azért nem annyira betanított robot meló, ahogy próbálják előadni, ráadásul ezeket a feladatokat fillérekkel akarják honorálni.

2022. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

“operátor/gépkezelő”


Ebből azért, mert 99%-ba 3 műszakosak. Nah ehhez még jön az is, hogy ott nálatok szart sem akarnak fizetni érte, itt Nyugat-Mo.-n azért nem olyan ritka, hogy 3 műszakba gépkezelőként nettó 300 felett kapsz

2022. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az ügyfélszolgálati munkatársról esetleg valakinek megjegyzés/vélemény...?

Ami miatt elvileg szintén ilyen sz*r...?

2022. júl. 26. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfélszolgalatos nem a legjobban fizető munkakör egyike az tuti. De szerintem nagyon munkahely függő, nem mindegy hogy milyen vállalatnál dolgozol. Valahol könnyen előrébb tudsz jutni ebből a pozícióból, jellemzően multiknál. Van ismerősöm aki ebből a pozícióból lett vezető, se tegyük hozzá, hogy közben egyetemen tanult.

Ami miatt nem túl vonzó az a fent említett bérezés, és igen, egyes idióta ügyfelek miatt sem kellemes.


Hiába jobbak a körülmények, a legtöbb ember az 50 fokban betonozást választja, mert inkább a napi nettó 20 ezres bért választják a havi bruttó 250 helyett…

2022. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!