Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország a gyártósori...

Magyarország a gyártósori operátorok/anyagmozgatók országa lett? 22F

Figyelt kérdés

Legtöbb korombeli már az általános iskolában is nagyon rosszul tanult, nem tudtak folyékonyan olvasni, helyesen írni, két számot helyesen összeadni stb.

Egyetlen szórakozásuk az volt, hogy piáltak, cigiztek, kötekedtek mindenkivel, verekedtek stb.

Konkrétan úgy viselkedtek mint a c**gányok. Teljesen ugyanolyan voltak. Minden második szavuk káromkodás, folyton köpködnek, cigiznek, kötekednek...

Általános suli után elmentek valami ipari szakiskolába tanulni, ahová mindenkit felvettek...aztán vagy el se végezték soha, vagy ugyan szereztek egy szakmát, amihez valójában nem is értenek.

Mostanra kb. kivétel nélkül mind gyárban dolgozik...látom közösségi oldalon kiírva, hogy IBIDEN, Jász-Plasztik, Electrolux és hasonló retkek. Most még oké, hogy bírják a 10-12 órázást, a hajnali kelést, éjszakázást, a fizikai munkát, a kevés fizuból is kijönnek, mert munkásszállón laknak, szüleiktől kapnak pénzt stb. Játsszák az eszüket, hogy ők már dolgoznak, meg villognak az összekuporgatott pénzből vett full cap-ben, Nike cipőben, iPhone-nal, szakadt csöves 20 éves BMW-ben...és leszólják azokat, akik tanulnak még, mert a szülei tartják el őket meg úgyse lesz belőlük semmi.


De mi lesz ezekkel idősebb korukban, család mellett? Amikor már fizikailag se fogják bírni, meg anyagilag se lesz elegendő amit ott kapnak. Mihez fognak kezdeni, amikor nem értenek semmi máshoz? Még egy számítógépet se tudnak bekapcsolni kb.

Akkor is ilyen büszkék lesznek magukra? Vagy örök életükben munkásszállón akarnak élni, család nélkül? Meg a szüleiktől pénzt kuncsorogni, ha elszórták a fizetést?

Az egyetlen feljebbjutási lehetőség, hogy jól benyalják magukat és sorvezetők, csoportvezetők vagy tököm tudja mik lesznek...de akkor meg már azt hiszik ők az istenek.


Ja meg a másik, hogy sajnos sok tanult, diplomás ember is idejut..mert nincs kereslet a szakmára, nem veszik fel tapasztalat miatt és hasonló okok. De legalább nekik van reményük, hogy váltani tudnak valamikor..


Nagyon kevés embert látok jobb sorsra jutni...aki valami nagyon komoly hiányszakmát tanult ki pl.: programozó, gépészmérnök, de ehhez nagy tudás kell. Vagy aki piacképtelen szakon végzett és a szülei/rokonai benyomták egy jó munkahelyre. Nagyjából ennyi..esetleg még aki jól beszél több nyelven.


Mi lesz ezzel az országgal? Mindenkiből gyártósori operátor lesz lassan? Hiába megy külföldre, lehet többet keres ott, de ugyanazt a munkát fogja végezni.


2016. dec. 3. 20:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Testvérem példája is ihlette a kérdést...szintén gyárban dolgozik, mondjuk csak 1 műszakban, napi 8-9 órát. De amit kap havonta, az a kb. 90-100 ezer forint semmire sem elég. Már 30 éves, de nem tud elköltözni itthonról. Nem halad sehova, ugyanúgy telnek a napjai, mióta az eszemet tudom. Korán reggel kel, elmegy dolgozni, délután hazajön, nézi a TV-t, alszik és kezdődik elölről. Nem tudott venni magának még semmit 1-2 mobiltelefont leszámítva. Hónap végére kb. 200 forintja nem szokott maradni.
2016. dec. 3. 20:32
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2016. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Aki csak arra alkalmas, az igen, gyári melós lesz. Aki csak egy nagyon picit is értelmes, és van egy épkézláb szakmája, szak és nyelvtudása, annak nem pálya a gyári munka.
2016. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: csak ennyi?
2016. dec. 3. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

#3 nekem van nyelvtudásom, mégse kellek vele sehova se. Pedig a csapból is az folyik, hogy a magyarok 80%a még a magyar anyanyelvét se beszéli helyesen.. nem hogy még 1 nyelven elboldogulna.


nevetséges nettó 200e-et nem lehet összeszedni. Van szakmunkás végzettségem is 2! 0 lehetőségem van velük elhelyezkedni.. mehetnék kényszer vállalkozónak havi 50-80ees kiadással kezdve a hónapot!

2016. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

"nevetséges nettó 200e-et nem lehet összeszedni. Van szakmunkás végzettségem is 2! 0 lehetőségem van velük elhelyezkedni.. mehetnék kényszer vállalkozónak havi 50-80ees kiadással kezdve a hónapot!"


De, össze lehet. Ha a végzettségeddel nem kapsz munkát, akkor vagy a végzettséged nem ér sokat, vagy pedig nem alkalmazkodsz megfelelően a körülményekhez.(költözés oda, ahol a munka van).

Vállalkozás kezdetben mindenképp veszteséget termel, lévén fel kell azt futtatni, de persze ilyen negatív hozzáállással, állandó kifogás kereséssel élőknek ezt magyarázhatom. Erre magadnak kell rájönnöd, mint 3 éve én is. Magam is ilyen betokosodott, mindig mást hibáztató ember voltam, és lám, soha nem jött össze semmi. Azóta változtattam.

2016. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, sok a gyári munka, de azért van rajta kívűl más lehetőség is olyanoknak, akik képesek alkalmazkodni. Nem kell hozzá 3 diploma és 10 idegen nyelv. Én is úgy voltam vele régen szakmával + 2 idegen nyelvtudással, hogy szinte mindegy mi, csak legalább a minimálbért kapjam meg rendesen, aztán majd továbbfejlesztem magam és jöhet még jobb. Aztán jött egy lehetőség egy nagynevű cégnél - irodai munka, 50 km-re az otthonomtól - a hátam közepére se kívántam abba a városba járkálni, de felvettek és azóta is ott vagyok, napi ingázás (jó, ez nem annyira sok), elértem egy nagyon szép fizetést és akik ismernek, megbecsülnek, bármelyik részlegre is kerülök.


Akarás, hozzáállás, és türelem is kell.

2016. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!