Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelő vagy asztalos szakma?

Krómgyűrű kérdése:

Autószerelő vagy asztalos szakma?

Figyelt kérdés

A fent említett mindkét szakma igencsak vonz, szeretném mind a kettőt kitanulni, azonban nem tudnám, hogy melyikben helyezkedjek el.


Melyikre van jobban kereslet?

Melyik hiányszakma?

Melyik fizethet jobban?



2022. júl. 29. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam, de végül az autószerelő mellett döntöttem. Ha felvesznek akkor idén fogom kezdeni esti tagozaton. Szerintem autóból mindig több lesz és valamivel stabilabb a munka mennyisége mint egy asztalosnál. Autó mindig kell, de bútor az nem és ha esetleg megint visszaesik az építőipar az valamilyen szinten magával viszi az asztalos iparágat is. A másik ellenérvem pedig a lapraszerelt bútorok elterjedése volt. Kisebb az igény az egyedi bútorokra hiszen minden le lehet konfiguráltatni a nagy bútoráruházakban ahol pár hét alatt legyártják neked.
2022. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Autószerelő egyértelműen felejtős. Belsőégésű motorok és segédberendezései, továbbá a váltók, tehát amik a szakma 80 százaléká kiteszik mennek a levesbe, futómű javítás, fékbetét csere netes csináld magad videó alapján megcsinálható. Ezen kívül éhbért fizet ha elmész alkalmazottként dolgozni, mert a vállalkozó tudja, hogy tízmilliós nagyságrendű befektetés egy autószerviz nyitása, így biztosan nem hagyod ott, hiába lázadsz.
2022. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor mit javasoltok, mit érdemes kitanulni?

Amit látok, az a klímaszerelők és napelemmel foglalkozó cégek.


Egyszerűen bolondulok a (belső égésű motorú) autókért, meg már régi álmom, hogy autószerelő, esetleg gépész legyek. De én is azt látom, amit a 2-es válaszadó írt. Egyre több az elektromos autó és kopnak ki a rendes kocsik.

2022. júl. 29. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar autóállomány átlag életkora ~15 év. Ez azt jelenti, hogy ha holnaptól varázsütésre csak és kizárólag elektromos autókat gyártanának, akkor is még két évtizedig lesz munkád hagyományos autókon. És nem fognak holnaptól csak elektromosakat gyártani.

Ennél nagyobb időtávra meg semelyik szakmában nem lehet tervezni. Lehet hogy 20 év múlva bútorasztalos is alig fog kelleni, mert annyira elterjednek a lapraszerelt bútorok. Lehet hogy napelem telepítő is alig fog kelleni, mert jön valami új technológia helyette. Lehet hogy agysebész sem fog kelleni, mert a műtétek 98 %-át mesterséges intelligenciával vezérelt robotok fogják végezni. Lehet hogy bolti eladó sem fog kelleni, mert elterjednek az önkiszolgáló üzletek és a házhoz szállítás.

Nincs olyan szakma, aminél biztosított lenne, hogy 20 év múlva is hasonló mértékben lesz rá szükség. Ne ez alapján válassz. Csináld azt, amit szeretsz. Ráadásul egy szakma nem egy 10+ éves orvosképzés, ha egy évtized múlva azt látod hogy már kisebb rá a kereslet, egy év alatt elvégezhetsz egy másikat.

2022. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Autószerelést kizárnám!


Minden komputer-vezérelt ma már és maszekolni úgysem fogsz tudni, mert irtó nagy beruházás és folyamatos tanulás lenne. Ráadásul az is lehet, hogy rövidesen korlátozni fogják az autókat vagy nem lesz benzin....


Asztalosként jobban tudnál maszekolni, de olyan drága az alapanyag, hogy nem éri meg főállásban - van asztalos ismerősöm kettő és mindkettő csak másodállásban csinálja.


De!


Én a burkolást választanám, mert abban van a legtöbb pénz és őrült nagy várakozási listák vannak a burkolóknál - tudom, mert alig tudtunk mi is szakembert kifogni s végül csak protekcióval sikerült.


Asztalosra még sosem volt szükségünk.

2022. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most várakozási listák vannak, de az építőipar nem pörög mindig ennyire. Ott is elfogyhat a munka mint az asztalosnál vagy autószerelőnél. Ennyire nem tudunk a jövőbe látni. Tanuld azt ami érdekel és szereted. Ha meglátod benne a lehetőséget és ügyes vagy akkor bármelyiket is választod, meg fogsz belőle élni.
2022. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Autószerelőként tovább tudod magad fejleszteni plusz irtad is, hogy ez érdekel is.


"régi álmom, hogy autószerelő, esetleg gépész legyek"


Innentől kezdve nem hiszem, hogy kérdés lenne.


Egyébként, az hogy autószerelő a szakmád (ami egyébként a mostani rendzserben technikusi gépzést ad) nem muszáj neked csak autókat szerelned. Gyárak gépét és szervizelheted, az összes járművet ami létezik (vonatok, mezőgazdasági gépek stb.) Tovább fejlesztheted magad elektronikába is, akár alternativ hajtásra (elektromos, hibrid) szóval nem feltétlen csak belsőégésű autókat kell szerelned egész életedbe, ha ezt a szakirányt választod illetve még ott van a felsőfok is. (gépészmérnök, mechatronikai mérnök stb.)

2022. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gépészmérnököt nem keverném ide. Régen én is autószerelő akartam lenni, de aztán gépésztechnikus lett belőlem majd gépészmérnök. Mindig is szerettem a gépeket szerelni és érdekelt a felépítésük, de a gépészmérnöki munka egy hatalmas csalódás. Nem sok köze a gépekhez...Ha a szerelés érdekel akkor az autószerelő vagy mechatronika világába ásd bele magad. És jól írta az utolsó, ezzel a végzettséggel bárhol máshol el tudsz helyezkedni.
2022. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor legyen autó villamossági.
2022. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!