Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Medior java fejlesztőnek...

Medior java fejlesztőnek mennyit illik elkérnie jelenlegi helyzetben? (nettóban és alkalmazottként)

Figyelt kérdés

Megpróbálom objektívan leírni magamat:


3 éves java backend fejlesztői tapasztalattal rendelkezem (a legtöbb java-s technológiát amit szoktak használni ismerem és tudok is vele dolgozni). Ezalatt 2 cégnél is dolgoztam (egy multi és egy kicsi). Készítettem (többek között) egyedül asztal foglaló rendszerhez is teljes értékű backendet+db cégek számára (REST Api). Adatbázisokkal is dolgoztam mindvégig. Tehát ha magamat kellene megítélni, úgy gondolom különösebb segítség nélkül is már el tudom végezni a kiadott backend feladatokat, akár meg is tudom tervezni (volt példa ilyenre is, hogy az üzleti logikát nekem kellett sokszor csinálni, csak az igényt mondták el, hogy kb mire kellene egy új funkció).


Ezek mellett végeztem egy IT projektmenedzsment tanfolyamot (12 hét) és egy Scrum master képzést is korábban. (Backendhez nincs köze az igaz, de valamit csak számít azért, hogy ilyet is tudok ha kell :) ).


Frontend szinten sajnos a js keretrendszereket nem ismerem, csak a natív js-hez értek. (Szeretnék ebben az irányban is fejlődni mostanság).


Illetve ami még hiányosság, az az angol. Mindent értek, infós videókat is angolul nézem, illetve ha probléma merül van akkor nyilván arra is angolul googlezok, tehát ezzel a részével nincs gond. Viszont beszélni nem tudok (nem is dolgoztam még olyan helyen, ahol erre szükség lett volna, az eddigi munkahelyeimnél vagy házon belüli projekt volt, vagy magyar partnerekkel dolgoztak) és ez hatalmas hiányosság (dolgozok a fejlesztésen).


Szeretnék munkahelyet váltani, és az lenne a kérdésem, hogy milyen bérezést tudok elkérni ilyen skillekkel itthon(!)?


2022. júl. 30. 17:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az is eszembe jutott még, hogy keresni kellene egy olyan munkahelyet (a jelenlegi mellé, ha az alábbi formában dolgoznék ott), ahol aktívan használják az angolt és vállalnák, hogy minimálbérben vagy ingyen is akár foglalkoztatnának egy évig (nyilván ha ingyen akkor nem teljes munkaidőre gondolnék) és ennyi idő alatt fejlődne annyit az angolom, hogy utána áttárgyaljuk az együttműködési feltételeinket. Erről mit gondoltok? Vagy ilyen céget lehetetlen lenne találni?
2022. júl. 30. 17:11
 2/17 A kérdező kommentje:
Ebben az időben is tudnék hasznos munkát végezni nekik, tehát nem lenne ráfizetés, mert a dokumentációkat is simán tudom értelmezni.
2022. júl. 30. 17:12
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
nettó 500e Ft max
2022. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Brutto 800tol felfele kernek a helyedben, multinal persze.
2022. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Angol nélkül nem sokra mész. Top cégeknél eleve angolul megy már az egész interjú folyamat, de szinte minden jól fizető cégnél elvárás, hogy tudj normálisan angolul kommunikálni szóban és írásban is.
2022. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5: ezzel tisztában vagyok, de azért ha az ember nem tud angolul normálisan, ennie akkor is kell :)
2022. júl. 30. 18:48
 7/17 A kérdező kommentje:
#4: akkor ha akadna egy hely (remote), ahol nettó 600-at megkapnám (+kajapénz erzsébetben valamennyi), akkor azt becsüljem meg?
2022. júl. 30. 19:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7# Ezt amúgy nem lehet igazán tudni.


Infláció, mennek fel az árak és friss diplomás junior is meg tud 600 nettót keresni, sőt vannak olyan csodabogarak akik ennél jóval többet.


Az a baj ezzel a fizetés belövéssel, hogy kollégák nem szeretnek róla beszélni, sőt van, hogy HRes rád szól ha felhozod a témát.


A gyakoris kommentelők nem a legjobb forrás, mert bárki bármit írhat és lazán lehet, hogy valaki saját világ képe szerint remek kommentet ír, de az nem tükrözi a valóságot.


Így kb csak egyetemi haverok, exkollégák és hres ismerősök maradnak, akik reális képet tudnak adni, ahol megtudod mondani, hogy "Wow, ő X-et keres pedig rettenetes szakember, szóval én is érek legalább ennyit.".


Én egyik ismerősöm által, úgy tudom akinek az apja sok programozót foglalkoztat és sok olyan céggel áll kapcsolatban, ahol vannak programozók és ismeri a fizetésüket, hogy ez a 600 nettó nem olyan sok ha jó vagy. Olyan juniorok is keresnek ennyit akik friss diplomások és 1-1 dologban kompetensek, de nem durván jók.


3 év távlatában sokkal nagyobb a szórás, de ha jó vagy tényleg magasak a bérek.


Igazából el kell döntened, hogy te milyen kategória vagy és mennyi érsz. Ha teljesen átlagos vagy akkor a 600 nettó is jó, de ha jónak érzed magad, akkor ez elég kevés.


Meg szerintem a cég profilja is fontos. Hiába érsz 1 cégnek X összeget, egy másiknak lehet csak Y összeget, mert szimplán nem tudnak többet fizetni. Vagy ha tudnak is lehet nem mernek bele vágni. Egy kicsi itthoni cégnek óriási lutri, hogy tényleg jó befektetés vagy, de egy multi van azon a szinten, hogy amíg kitermeled hosszútávon a beléd feketetett energiát akár le is sz-rja és el tudsz ott tengődni a kompetenciáidhoz képest magas fizetéssel.

2022. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#7: igen, tudom hogy a gyakori az ilyen jellegű válaszok megszerzésében nem a legjobb, de gondoltam hátha válaszolnak olyanok is, akik pont ilyen szektorban tevékenykednek vagy benne vannak a témában :)
2022. júl. 30. 22:48
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
én nettó 800e Ft-t kaptam pár éve frissdiplomásként
2022. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!