Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy emelik az óvodapedagógusok fizetését a közeljövőben ?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, jövőre végzek turiszta szakon (okj, technikumban). Arra gondoltam, hogy levelezőn elvégezném az óvodapedagógus szakot is, mert imádom a gyerekeket és érdekel, azt sem tartom kizártnak, hogy egyszer ebben a szakmában dolgozzak.

Szerintetek megérné elvégezni? Vagy jelentkezzek egy turisztikai képzésre majd a felsőoktatásban?

Őszintén bevallom, itt a technikumban annyira nagyon nem lett a szívem csücske a szak.


2022. aug. 3. 18:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyéni felelősség=tanuljunk csak bizonyos szakmákat, amik jól fizetnek, a többi meg majd kihal, aztán nem lesz se eü, se aki a gyerekeinket nevelje, tanítsa?:)
2022. aug. 4. 13:05
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Most megélni akarsz vagy lelkiismeretből tanulsz óvónőnek mert szegények úgyis olyan kevesen vannak?
2022. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyik sem talált. Azért, mert szeretem a gyerekeket és érdekel a szakma. Még nem tanulok annak, csak tervezem.
2022. aug. 4. 14:27
 14/15 anonim ***** válasza:

Nézd. Az becsülendő, hogy olyan munkát akarsz, amit szeretsz. A pedagógus egy szép szakma, hiszen a jövő generációt neveli. Csak sajnos itthon ez a szakma nincs megbecsülve sem anyagilag, sem erkölcsileg.

Akármit is csinálsz, megélni nem fogsz belőle. Ezt csak úgy lehet csinálni, hogy szívből és csak akkor éri meg, ha van egy párod, aki jól keres és eltart, mert egyébként éhhalál.

Ez a nagy Magyar valóság. Sajnálatos, de ez a helyzet, a politikusoknak pedig eszük ágában sincs ezen változtatni.

2022. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szerintem meg az sem megoldás, hogy oké akkor csak a pénzes szakmába menjen az ember, amit nem szeret csinálni...az egyéni felelősséget meg szerintem hagyjuk is, mert mindenkinek van csak az államnak nincsen mostanság.

Sajnos abban igaza van mindenkinek hogy túlfizetve nem leszel, esetleg ha találsz egy jó magánovit, de ha tényleg érdekel meg szeretnéd csinálni, akkor érdemes belevágni.

2022. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!