Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ilyen marha egyszerű a...

Ha ilyen marha egyszerű a vagyonépítés, akkor miért nem rohangálnak mindenhol multimilliomosok?

Figyelt kérdés

Minden befektető, befektetési tanácsadó azt hangoztatja YouTube-on és más platformokon is, hogy csak dobáld be a pénzed folyamatosan a megfelelő részvényekbe, vagy indexkövető ETF-ekbe, forgass vissza minden hozamot (legjobb, ha osztalékot is fizetnek a cégek) és a kamatos kamat elvén, ha jó cégek részvényeit vetted, akkor 10-15-20 év alatt százmilliós vagyont csinálhatsz.


Ez nekem a "túl szép, hogy igaz legyen" kategória...értem, hogy a matek kiadja, de mégis akkor hol rontja el az átlagos kisbefektető?


Sok tanulmányt olvastam erről és két nagy hibát emel ki mindegyik: vagy túl sokáig ül egy veszteséges befektetésben és elmegy mellette a piac, vagy túl hamar száll ki egy nyereséges befektetésből, amikor még hátra lenne a nagy emelkedés. Mondjuk azért száll ki, mert előtte megégette magát és túl van egy zuhanáson.


Nekem ez elképzelhetetlennek tűnik.

Én idén márciusban kezdtem el komolyabban befektetni, amikor elkezdett a tőzsde zuhanni. Per pill 5% pluszban vagyok így is (dollárban, forintban még több), de egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez fog működni a jövőben is...szinte túl egyszerűnek érzem. Persze kiválasztani a jó cégek részvényeit igényel némi utánajárást, elemzést, de nekem akkor is aránytalan a jövőbeli potenciális nyereséggel a belerakott energia.



2022. aug. 4. 01:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a tanácsadók csak közhelyeket puffogtatnak.
2022. aug. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Egyszerű, de nem könnyű. Mármint fegyelmezetten végigvinni.

Ugyanezen okból vannak továbbra is kövér emberek, pedig lefogyni is egyszerű - de nem könnyű.

2022. aug. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es: ebben van valami. :) Mondjuk én képes vagyok minden évben 12 hetet végigdiétázni a nyári szezonra csaló nap nélkül, minden alapanyagot szárazon, grammos mérlegen lemérni és kiszámolni a makronutrienseket...szóval akkor azt mondod akár még lehetek jó befektető is ilyen autizmussal? :D
2022. aug. 4. 02:55
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
5% reálhozam? A 20-25%-os infláción felül? Naugye.
2022. aug. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

"képes vagyok minden évben 12 hetet végigdiétázni a nyári szezonra csaló nap nélkül"


Ez nagyon buta módja a fogyásnak, mert ez a diéta nem fenntartható. Meg nincs is értelme grammra pontosan kiszámolni (mert nem lehet 100%-ig pontosan). Amint abbahagyod visszajönnek a kilók. Ezt bizonyítja az is, hogy minden évben megcsinálod.

2022. aug. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
A magyar tőzsdén nem bonyolult a helyzet, de az usa-ban könnyen bele lehet futni masszív veszteségbe. Türelmesnek kell lenni, ennyi. Majd látod mit lehet belőle kihozni.
2022. aug. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

5-ös nem vagy képbe a kérdező diétájával. Valszeg, ha 12 hetet diétázik, akkor kondizik, év közben tömegel, nyárra meg szálkásít.


Kérdésre: a sok "megmondóember" csak a megtekintések miatt mondja a fäszságot, nekik is YT-ból van pénz, nem a nagy ötleteikből. Érdekes módon a nagy milliárdosoknak nincs csatornája, amiben elmondja, hogy mit csinálj, mert úgysem tudnád lekövetni az útját.

2022. aug. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
A lényeg, hogy legyen elég pénzed, amit be tudsz fektetni. Ha ez megvan, akkor már csak némi olvasgatás, odafigyelés és mehet is a milliók termelése. A legtöbb esetben ez a bizonyos tőke hiányzik a kezdéshez. Ezért nem rohangálnak a gazdag enberek a világban.
2022. aug. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Mert valójában nem egyszerű a vagyonépítés. Az egoista világunkban sok gazdag ember a saját magának tulajdonítja az anyagi sikereket és szeretik elhallgatni, ha jelentős mennyiségű tőkét örököltek ehhez. A másik, hogy vagyont építeni a 20. században sokkal, de sokkal könnyeb volt, mint most.
2022. aug. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

5-ös: Wow, Te életedben nem hallottál még a testépítésről, illetve a tömegnövelő és szálkásító étrendekről, igaz? :)))

Kalória deficitben nem lehet izmot építeni, legfeljebb megtartani. Szándékosan ez a rendszer. 40 hét izomépítés, 12 hét szálkásítás.

2022. aug. 4. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!