Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ilyen marha egyszerű a...

Ha ilyen marha egyszerű a vagyonépítés, akkor miért nem rohangálnak mindenhol multimilliomosok?

Figyelt kérdés

Minden befektető, befektetési tanácsadó azt hangoztatja YouTube-on és más platformokon is, hogy csak dobáld be a pénzed folyamatosan a megfelelő részvényekbe, vagy indexkövető ETF-ekbe, forgass vissza minden hozamot (legjobb, ha osztalékot is fizetnek a cégek) és a kamatos kamat elvén, ha jó cégek részvényeit vetted, akkor 10-15-20 év alatt százmilliós vagyont csinálhatsz.


Ez nekem a "túl szép, hogy igaz legyen" kategória...értem, hogy a matek kiadja, de mégis akkor hol rontja el az átlagos kisbefektető?


Sok tanulmányt olvastam erről és két nagy hibát emel ki mindegyik: vagy túl sokáig ül egy veszteséges befektetésben és elmegy mellette a piac, vagy túl hamar száll ki egy nyereséges befektetésből, amikor még hátra lenne a nagy emelkedés. Mondjuk azért száll ki, mert előtte megégette magát és túl van egy zuhanáson.


Nekem ez elképzelhetetlennek tűnik.

Én idén márciusban kezdtem el komolyabban befektetni, amikor elkezdett a tőzsde zuhanni. Per pill 5% pluszban vagyok így is (dollárban, forintban még több), de egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez fog működni a jövőben is...szinte túl egyszerűnek érzem. Persze kiválasztani a jó cégek részvényeit igényel némi utánajárást, elemzést, de nekem akkor is aránytalan a jövőbeli potenciális nyereséggel a belerakott energia.



2022. aug. 4. 01:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Maradjunk a kérdésnél. Ne keverjük a szénhidrátot a nyse-zsel:)
2022. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Gyere el Nyíregyházára, itt pontosan ilyenek szaladgálnak az utakon a kocsijaikkal.
2022. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert nem ilyen egyszerű
2022. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5%

"Wow, Te életedben nem hallottál még a testépítésről, illetve a tömegnövelő és szálkásító étrendekről, igaz? :)))


Kalória deficitben nem lehet izmot építeni, legfeljebb megtartani. Szándékosan ez a rendszer. 40 hét izomépítés, 12 hét szálkásítás."


Hallottam sajnos. Itt jól elmagyarázzák mi vele a baj: [link]

2022. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

"csak dobáld be a pénzed folyamatosan a megfelelő részvényekbe"---AHAM!


Milyen varázsgömböd van a megfelelő részvény kiválasztására?

Milyen garanciát ad a varázsgömb eladója?

Miért hiszel még mindig a mesékben?

Hány éves vagy kérdező?

2022. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

OFF

#14 Nem azt magyarázza el, hogy mi a klasszikus, bipoláris testépítő étrendekkel a baj. Nincs velük baj. Csak a hobbi sportolókat próbálja a megfelelő dimenzióban elhelyezni a gyerek.

Egyébként lehet deficitben is fejlődni, csak az már kicsit komplexebb táplálkozást igényel, nem csak a mennyiség, hanem az idő is befigyel mint paraméter.

ON

2022. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
Persze, ilyen egyszerű, elméletben. A nehézség, az hogy kitaláld mi az ami 10-20 évig folyamatosan pozitívba megy
2022. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

15-ös: Nyilván soha, senki nem mehet biztosra semmivel, de a rizikó kezelhető.

Amit én csinálok:

Fundamentum analízis. Ajánlom a FastGraphs-ot (ez fizetős) és a yahoo finance-et. Megnézem, hogy az adott cég bevétele/nyeresége növekvő pályán van-e az elmúlt 10 évben. Én konzervatív módon állok hozzá, és kifejezetten osztalék alapú portfóliót építek, ahol visszaforgatom az osztalékokat és még havonta is teszek hozzá megtakarítást. Olyan cégeket nézek, amik legalább 25 éve folyamatosan emelték, vagy szinten tartották az osztalékot, de semmiképp sem vágtak.

P/E érték alapján, illetve korábbi alul/felülértékeltség alapján pozícionálva értékelem a P/E és a P/S értékeket, hogy az adott részvény túl van-e jelenleg árazva, hogy alul van-e értékelve.

A FastGraphs-on rá lehet nézni arra, hogy az elmúlt 3 és 6 hónapban hogyan alakult a cég bevételeinek az előrejelzése. Ha nagy mértékben vágják vissza az előrejelzéseket, akkor az rizikós cég. De még ezer más szempontot sorolhatnék...nem kell "varázsgömb", csak annak aki eleve hiányos tudással rendelkezik és/vagy hülyeségnek tartja.


Ezen felül a pontos beszállókhoz technikai analízist is végzek az árfolyamon. Pl. ha egy alakzat épp validálva van és várható, hogy lejjebb megy az árfolyam, akkor várok. Mozgóátlagokat és RSI-t is nézek, mert ha valami nagyon "túladott" magasabb idősíkon, akkor abba érdemes belevenni. Ha valami "túlvásárolt", akkor érdemes várni akár pár hetet.


Garanciát SEMMI nem ad. Ez a befektetés alapja, hogy a vállalt rizikóért cserébe Te hozamot vársz. Minél nagyobb a rizikó, annál magasabb a p-o-t-e-n-c-i-á-l-i-s hozam. Ttehát nem, nem garantált semmi, de kockázat nélkül nincs nyereség az élet semmilyen területén sem. De a kockázatot lehet kezelni, minimalizálni.


Az, hogy Te meséknek érzed ezt, az a Te rossz tapasztalataidnak köszönhető. Én 15 év alatt elértem azt, hogy a szüleim összes adósságát ki tudtam fizetni, vettünk a feleségemmel lakáshitelre egy lakást amit idő előtt vissza is fizettünk, most pedig a megtakarításaimat kezelem. Nekem ez is "mese" kategória volt 20 éve a szegénységben, szóval igen, hiszek a mesékben. Az, hogy hány éves vagyok, szerintem baromira mindegy, téged minősít csak az, hogy személyeskedni szeretnél. Kívánom, hogy légy boldog az életben, de tényleg! Nagyon rossz amikor az ember ennyire negatív. Tudom, mert én is voltam ilyen.

2022. aug. 4. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!