Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nagy cégeknél a munkaerő...

A nagy cégeknél a munkaerő felvétel miért tart ilyen marha sok ideig?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy multihoz. Eddig több kisebb cégnél dolgoztam ahol általában az interjú után 1-2 nap alatt kerestek. Most hosszútávra keresek egy multit ahol több a továbblépési lehetőség. Több körös interjú volt minden jól ment. Azonban nem kerestek amikor ígérték ezért írtam nekik de gondoltam hogy nem vettek fel. Aztán meglepetésemre azt írták, hogy még tart a folyamat de már vagy 2 hete csúszik a dolog. Az interjú után ígérték a következő hetet amikor írtam nekik a rákövetkező hetet, most meg azóta is eltelt több mint egy hét.

Egy másik cég pedig visszaírt a jelentkezésem után, hogy minden okés de a folyamat legalább 4 hét lesz míg behívják az embereket interjúra. Nekem ez egyszerűen nonszensz. Én értem, hogy sokan jelentkeznek, de ha egy cégnek van egy erre specifikált HR részlege akkor miért kell heteket várni.


2017. jún. 16. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Talonban vagy, az első ember hamar megkapja az ajánlatot, ott is válaszra várnak, aztán lépegetnek tovább ha az nem fogadja el, vagy elfogadta és próbaidő alat ha felmond akkor jön a következő... ha meg túl jutott probaidon akkor a cég nyert, ha meg nem akkor te josz és nyertek te is egy munkát és ismételten a cég nyert.

A cég mindig nyer, ezért csináljak így.

De logikus ez, képzeld magad a cég helyébe, te hogy lennél hatékonyabb? Esetleg ha egyszerre 5 embert veszel fel és "csak egy maradhat", nah annál választottak egy kevésbé megalázó módszert, ami meg mindig hatékony...

2017. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka, hogy 50-100 komolyan vehető pályázat fut egyszerre, nyelvi és logikai teszteket kell csinálni, rá kell érnie a HR-nek, a leendő vezetőnek, közben futhat be jobb jelölt, akit előbb interjúztatnak, satöbbi. Baromi sok meló meg idő, főleg, ha több körös az interjú.
2017. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!