Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az MNB-ből ki lehet jutni az...

Az MNB-ből ki lehet jutni az Európai Központi Bankba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen kiküldetés félére gondolok, hanem ha valaki lehúz a magyar jegybanknál pár évet, akkor nagyobb eséllyel pályázhat-e Frankfurtba, mintha mondjuk egy banknál vagy egyéb helyen dolgozott volna?

Nekem jogász végzettségem van, nemsokára lesz egy közgazdász diplomám is, de jelenleg jogászként dolgozom. Próbálkoztam már az MNB-nél, de nem vettek fel, indokolást persze nem kaptam, lehet azért mert még pályakezdő vagyok vagy a fene se tudja, így nyilván az ECB-hez még kevesebb esélyem van bekerülni.

Banknál vagy egyéb pénzügyi intézménynél (Morgan vagy Blackrock) is szivesen dolgoznék, de a legjobb lenne külföldön elhelyezkedni, ami jogászként kb. lehetetlen.



2022. aug. 4. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön diplomázás után akarok jelentkezni az EKB-ba.
2022. aug. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire segít az MNB így hogy nem vagyunk euróövezet.

Az egyik hirdetésükben volt pl ilyen:

a PhD in economics or another relevant field, together with a research and publication record.

Van olyan állásuk ahol csak annyi a feltétel hogy EU polgár legyél, de van ahol jegybanki vagy nemzetközi banki tapasztalatot kérnek.

De miért pont az EKB??

2022. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Mert érdekel és szívesen dolgoznék ott. Magyar (ker)banki pozikból nem lehet kijutni külföldre, Big4-tól sem, Blackrocktól sem, Morgantől sem. A "secondment" viccparádé meg nem külföldi munkavégés.
2022. aug. 7. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jogászként milyen tapasztalataid vannak eddig? Miket dolgoztál és hány évet?


Kögazdászként milyen szakon végzel?


Az MNB-hez is irtó nehéz bekerülni akár közgazdászként, akár jogászként, az EKB esetén azért is jóval nehezebb mert nagyon sok ország állampolgárai jelentkezhetnek egy-egy helyre.

2023. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!