Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok munkahely van, ahol "nem...

Sok munkahely van, ahol "nem kell csinálni semmit" vagy mindig csak én fogtam ki eddig ilyen munkákat? 25/F

Figyelt kérdés

Nem vagyok senkinek a senkije és mindig piaci alapon mentem el dolgozni véletlenszerűen. Még diák vagyok és eddig 3 munkahelyem volt összesen, elég különbözőek, de mindhárom olyan (volt), hogy nem kell(ett) csinálni túl sok mindent. Pl. 8-12 órából kb. 2-3 órát kellett dolgozni, a többi időben lehetett lébecolni, telefonozni, munkatársakkal beszélgetni, stb. És nem volt következménye, mert a többiek is ezt csinálhatták és a kiadott munka is többnyire el lett végezve ilyen rövid idő alatt is.


A sima diákmunkám egy kisvárosi kertépítő cégnél volt, ami a helyi közmunkásokat is foglalkoztatta, de vettek fel diákmunkásokat is. Minden reggel kijelöltek brigádokat és azoknak különböző dolgaik voltak a városban, pl. árok ásás, iskola felújítás. De akárhová küldtek aznap, mindenhol csak a naplopás ment, végeztünk általában 2-3 óra alatt és a többi időben csak feküdtünk a fűben, beszélgettünk, telefonoztunk, ilyenek.

Van egy szakmai jellegű gyakornoki munkám, ami a tanulmányaimhoz kötődik. Pénzügyi osztályon dolgozom egy multinál. Itt is ezt látom, hogy a kollégáimmal is 1 órára elmegyünk ebédelni (hivatalos ebédidő: 20 perc), aztán visszamegyünk fél órára kávézni még. A kijelölt munkát majdnem mindenki elvégzi egy nap 2-3-4 óra alatt (én kb. 2-3) és közben lehet bármi mást csinálni, telefonozni, beszélgetni, netezni a gépen, stb.

Jelenleg kint dolgozom külföldön Angliában nyári munkán és itt pedig 12 órázni kell, de valójában kb. minden nap 2-3 órát kell dolgozni nagyjából (könnyű fizikai munkát), a többi időben telefonozok, ülünk a pihenőszobában, sétálgatunk a telepen, beszélgetünk, stb. Mindezt itt úgy, hogy havi 1 milliót keresek, amit aztán haza tudok majd vinni. De hát finoman szólva sem kell itt sem megszakadni.


Kérdésem valójában sok ilyen munkahely van, ahol nem kell megszakadni, csak mondjuk 8 órából egy pár órát valójában dolgozni, csak ezekkel az emberek nem dicsekszenek és inkább próbálnak a radar alatt maradni? Még fiatal vagyok és nem dolgoztam túl sok munkahelyen, hogy lássam mi a helyzet. Én mindig úgy képzeltem, hogy bent vagy valahol és akkor 8 órából 7-8 órát azért dolgozni kell.


2022. aug. 5. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Te most panaszkodol vagy dicsekszel?!


Én minden munkahelyemen majd meg szakadtam, miközben a hozzád hasonlóak lopták a napot és nem, nem őket vették elő, hanem engem állítottak be helyettük is, szemétség!

2022. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Na ez meg a másik, hogy nem lehet erről értelmesen és őszintén beszélni, mert az meg irigykedik és megharagszik rád, akinek más munkában tényleg kell dolgoznia.


Nem panaszkodok és nem is dicsekszek. Hanem kérdezek. Ki tudja, lehet minden második munkahely ilyen a világon, hogy nem nagyon kell csinálni semmit, csak nem beszélnek róla az emberek, mert nem akarják azok irigykedjenek, akiknek tényleg sokat kell dolgozni. Kérdezek, mert még csak ez a 3 munkahelyem volt valaha és nem tudom hogy mennek a dolgok.

2022. aug. 5. 16:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyi ilyen hely van, azt nem tudom, de egyetem után az első hely, amit kifogtam, pont ilyen. És meglepő módon ennek ellenére folyamatosan keresnek új dolgozókat.
2022. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, ennyi!


A legtöbb ember meg nem az.


Örülj annak, hogy neked nem kell megszakadnod.


De én is ismerek kettő olyat, aki nem szakad meg, és még büszkék is arra, hogy egész nap neten lóghatnak.


Szerintem ez szerencse kérdése, mert nem hinném, hogy ez az általános.


Nyilván a többiek meg nem fogják világgá kürtölni, ha végig lógják a napot, nehogy a főnök fülébe jusson, hogy nem csinálnak semmit.


Szerintem ez nem olyan dolog, amivel az ember büszkélkedni szokott, de tényleg irigylésre méltó, ha nem rokkansz bele a munkába és sokan szeretnék ugyanezt.

2022. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3: csak nem IT szektor?
2022. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5. de az amúgy.
2022. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb barátom is IT-s és ő is azt mondja, hogy náluk "sem kell csinálni semmit" egész nap. (Ezt értsétek jól. Szóval keveset kell dolgozni időben.) Pesti nagy multinál dolgozik.
2022. aug. 5. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:
6: sejtettem. Mázlista, ha valakit pont az érdekel.
2022. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7: én nem irigylem tőle.


Egyszer ültem a metrón egy ájtís mellett, nyitva volt a laptopja és láthatóan lázasan programozott, beleláttam és konkrétan rosszul lettem! :D

Hogy lehet ezt egész nap pötyögni - számomra rejtély, de minden tiszteletem és csodálatom az IT-soké!


Még inkább a hackereké, akik képesek bankszámlákra pénzt tenni, léteznek olyan nagy koponyák is vagy csak a filmeken?! :)

2022. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elso 3 munkahelyemen hajtottam mint a bolond, 10-12 orakat dolgoztam, kiegtem. Azota mar csak napi 3-4. A meglepo az hogy most kb 6x annyit keresek es sokkal de sokkal kevesebbet dolgozok...
2022. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!